Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek nem kell lélegeztetőgép...

Akinek nem kell lélegeztetőgép az miért van kórházban?

Figyelt kérdés
63 ember van lélegeztetőgépen, nyilván nekik kórházban kell lenni, mert különben meghalnak, de mellette még hogy nyolcszáz ember van kórházban, ha otthon is lehet gyógyulni akkor miért vannak azok kórházban? Én biztos hogy nem maradnék kórházban ha nem kéne lélegeztetőgépre tenni engem..
2020. ápr. 17. 18:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

20!


A levágott láb és a magatehetetlenseg nem kórházi kezelést igénylő állapot. A levágott lábra ott a protézis, vagy kerekesszék, a magatehetetlensegre otthoni ápolás. De Magyarorszagon ezbugye nem elfogadott.

2020. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Magatehetetlen beteg pl forgatása pelenkazasa 3 ember feladata vagy minimum kettő. Ez otthon nem megoldható meg szakértelem is kell hozzá pl felfekvések kezelése mert elfertozodhet.

Van Olyna beteg akit haza adtak de nem tud enni nyelni..... napokon belül vissza kerül így mert annyira rosszul lesz.

2020. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

22!


Nem, nem kell hozzá 3 ember és továbbra sem igényel kórházi ellátást. Cseréltem pelenkát anno az Alzheimeres nagyapámon az utolso időben, amikor konkrétan egy darab fához hasonlóan mozdulatlanul feküdt... Nincs eu végzettségem se.. Magyarorszagon szokás őket kórházban tartani, mert nincs hozza meg a feltétel. Nyugati országokban, ahol más az egészségügyi rendszer, ők otthon vannak és otthoni apolast kapnak, vagy erre szakosodott idosek otthonaban helyezik el őket . A kórház a súlyos, korhazi ellatast igenylo betegek részére van.

2020. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Én is csinaltam és tudom,hogy bármennyire is akartam volna nem megy egy erőtlen embert egyedül forgatni pelenkazni.vagy te valami erőművész vagy akkor ...80kgs Atlagos súlyú ember volt 😞
2020. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
És valóban a pelenkazas a legkevesebb de szondan táplálás vagy infuzio nem megy csak úgy,szondan táplálás a legnagyobb jo szándékkal is ha valamit elront az ember rettentő nagy kárt tud okozni!!!
2020. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok erőművész, nem is volt könnyű, de megoldható. Sajnálom, ez továbbra sem kórházi ápolást igénylő probléma.
2020. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%

Ha ez nem akkor mégis mi?? Ha olyan egyszerű lenne senki nem menne korhazba hanem otthon infuzio műtét katéter stb.

És Igazából szakértelem nélkül felelőtlenség is!!!!!

2020. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#26, Képzeld el, hogy 200 kilóméterre laksz, még van munkád ahonnan csoda hogy nem rúgtak ki. Erre kapsz egy telefont hogy gyere a 89 éves magatehetetlen bácsiért akire kb egész nap vigyázni kéne...


Egy civilre hárították azt a felelősséget, hogy megtanuljon pl infúziót bekötni, pelenkázni stb... mindezt pár nap alatt, úgy hogy bármikor kirúghatják, ha nem megy dolgozni.

Ha meg megy vagy elront valamit... akkor bármikor meghalhat az idős ember. Már attól is hogy hazaviszed. Plusz simán a munkábajáróktól is elkapják majd a covidet... rengetegen.


Persze úgy esetleg tudod ápolni, ha gyorsan kiképzed magad szakápolóvá és 24/7 otthon vagy.


Ez most semmi több csak elő-véráldozat és felelősséghárítás.

2020. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ha kiengedik a járvány gyeplőt akkor meg lehet 10-20-30 ezer kórházi ápolt is, cserébe gazdasági nagyhatalom leszünk.


Olaszoknál súlyos durva 4 hetes iparleállás és kijárási TILALOM mellett is 3-4000 mai napig az új esetszám. Akkor mi lenne teljes feloldás mellett? Napi 30-40 ezer eset.

2020. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29 Ausztria gazdasága kibirná,hogy hosszabb időre leáll mégis május 1től vissza állnak fokozatosan.A mienk nem fogja kibirni ..elfogy az emberek pénze. Persze ha te milliomos vagy milliárdos vagy nem érint,de az atlag kis ember helyzetébe is gondolj bele.
2020. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!