Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a koronavírus igazából...

Ez a koronavírus igazából mindenkin átmegy?

Figyelt kérdés
Csak példaként mondom, hogy a Barta Sylvia időjós autoimmun betegségben szenved, és el is kapta a vírust. Nos márciusban kapta el amikor még mindenki nagyban dolgozott és mászkált az utcán... Miért pont ő kapta el a vírust? Vagy mindenki elkapja csak azon az emberen jön ki a vírus akinek az immunrendszere gyengén reagál rá?
2020. ápr. 23. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem mindenki kapja el. Akinek olyan erős az immunrendszere, az el sem kapja, vagy akár tünetmentesen lezajlik a szervezetében. A többinek meg nyilván lesz tünete is.
2020. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az influenzát se kapja el mindenki. A népességhez viszonyítva a koronavirust csak nagyon kevesen kapták el eddig.
2020. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én pl nem kaptam el, (teszteltettem magam), pedig telibe szartam a hisztit, és az összes kivételt kb megtettem
2020. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Salx Narval ***** válasza:
Nálam is a hazai első igazolt beteg előtt jelentkeztek szinte teljesen azonos tüneteim ízvesztés, enyhe láz, felső légúti tünetek, izomfájdalom, légzészavar ,stb. Nekem több krónikus betegségem is van és egy nátha is levesz a lábamról, így biztosra nem tudom mondani, hogy koronás voltam e, minden esetre a családban és a környezetemben csak a nejem volt beteg de ő kevesebb panasszal. Nagyon kíváncsi lennék azért egy teszt eredményére így utólag is.
2020. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Februárban volt még ez neked is? Egy kanadai ismerősömnél ugyanígy jött ki mint amiket leírtál ez a durva. Emlékszem hogy sok ismerősöm beteg volt de hát mindenki a sima influenzára foghatta akkor... Neked milyen érzés volt a légzési nehézség?
2020. ápr. 27. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, egyébként január közepétől február végéig voltam folyamatosan beteg. Ezek közül a tüneteim: orrfolyás, sokáig gyulladt torok, köhögés, nehézlégzés, hasmenés, enyhe hőemelkedés. Hogy őszinte legyek ezek alapján éppenséggel már rég túl is lehetek akár rajta...
2020. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor simán átment rajtad 100. Eléggé ezek a tünetei amiket írnak róla, meg az ismerőseimnek is ez volt és ők is hetekig szenvedtek, volt aki gyogyszerekkel dolgozott hetekig. Egy járványra sajnos nincs az ember felkészülve mire már észbe kap rég átsöpör mindenkin.. A tilalmat és a kórlátozásokat késve kezdtük el.
2020. ápr. 27. 17:12
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Nehéz ezt pontosan leírni. Olyan mint amikor futsz és az erőd végéhez érsz, kevés a levegő ezért gyorsabban veszed de oxigénhez alig alig jutsz ezért még gyorsabban kapkodsz levegőért, közben szíved felpörög és zúg a füled is, ez már az ájuláshoz közeli állapot. Egy éjszaka alatt kétszer jutottam erre a pontra, nagy fegyelem árán tudtam csak lassabb légzésre kényszeríteni magam. Ha még egyszer jött volna akkor biztosan mentőt hívok. Másnap azon kívül, hogy izomlázam volt és nagyon kimerült voltam nem jelentkezett több , vagy más légzészavar (azóta sem). Szóval ez nagyon ijesztő állapot, mint amikor fuldokolsz és nem tudod ,hogy kapsz e még valaha levegőt, vagy itt a vége.
2020. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jézusom ez elég durva amiket leírtál. 😲 Akkor gratula hogy felgyógyultál!
2020. ápr. 27. 18:17
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Ettől az egy kemény éjszakától eltekintve nem volt ez annyira durva, inkább csak idegesítő, hogy mindig más-más de viszonylag enyhe tüneteket produkált egy-egy nap kihagyással. Másfél két hétig ez ment egy nap pihi és amikor azt hittem vége jött egy másik tünet. Kezdtem azt hinni, hogy ennek már nem lesz vége. Ami furcsa az talán az, hogy nekem nem volt magas lázam, max hőemelkedésem esténként 1-2 napig. A legrosszabb az, hogy úgy néz ki az ízérzékem 70%-át elvesztettem de már ennek is örülök a teljes ízvesztés után. Akármi is volt ez az biztos, hogy nem egy hétköznapi megfázás volt. Ezen kívül és persze az ismert betegségeim tüneteit leszámítva jól érzem magam, sőt jobban vagyok mint előtte.
2020. ápr. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!