Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a koronavírus igazából...

Ez a koronavírus igazából mindenkin átmegy?

Figyelt kérdés
Csak példaként mondom, hogy a Barta Sylvia időjós autoimmun betegségben szenved, és el is kapta a vírust. Nos márciusban kapta el amikor még mindenki nagyban dolgozott és mászkált az utcán... Miért pont ő kapta el a vírust? Vagy mindenki elkapja csak azon az emberen jön ki a vírus akinek az immunrendszere gyengén reagál rá?
2020. ápr. 23. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor tuti hogy ez lehetett, mivel neked is a leírásod alapján teljesen nem úgy tűnik hogy ez egy szezonális megszokott influenza volt. Az is eléggé komoly hogy az ízlelésed nagy részét elvesztetted, valahol ovastan olyat hogy sok beteg meg a tüdőkapacitása csökkent a szövődménye miatt. Nekem csak szezonális allergiám van és vele együtt egy enyhe asztma, remélem nem fog rajtam kijönni, habár akik betegek voltam mind dolgoztam velük illetve a rokonaimmal is találkoztam akik szintén betegek voltak utána párnappal akkor valószínüleg már fertőzöttek voltak. Mindenesetre én odafigyelek magamra, szedek mindenféle jó dolgot, aszkorbint, flavonoidot, d vitamin-t, vegyes hagymakapszulákat néha ezüstkolloidot is ha egy megfázásos időszak van. Szerencsére lekopogom amióta átálltam ezekre a természetes dolgokra több éve nem voltam beteg, az allergia elleni gyógyszerekhez sem kellett nyúlnom. Nem jön ki rajtam tüsszögés semmi, csak ha kicsit intenzívebb a virágzás az elején azt érzem egy orrfolyással de ennyi.
2020. ápr. 28. 10:30
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
Igen, elképzelhető de azért furcsa, hogy az idős és beteges szüleim és az ismerőseim nem kapták el tőlem pedig akkor még gyakran találkoztunk, hiszen erről a járványról akkor még nem tudtunk. Nem hinném, hogy mindenki immunis lenne a környezetemben. Minden esetre vigyázz továbbra is magadra és másokra én is ezt próbálom tenni.
2020. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én is találkoztam az idős rokonaimmal, és az egyiknél jelentkezett köhögéses tünet és mesélték vagy megivott két üveg lándzsásúti fű szirupot. Életébe nem volt ilyen mondta és ez a vírus előtti hónapokban volt talán január február között. Sokan betegeskedtek mondom én.. Egyébként nem törvényszerű az időseonek se elkapni ez csak azbimmunrendszertől függ.. Meg nem beszélve évente beadják maguknak mindenféle szarra az oltást...
2020. ápr. 30. 12:30
 14/15 anonim ***** válasza:

Januárban a teljes környezetem dögrováson volt, a legtöbben vagy két hétig szenvedtek vele, úgy, hogy több embertől hallottam azt, hogy még soha életében nem volt ilyen rosszul.

Nekem semmi bajom nem volt, egyiküktől sem kaptam el. Ahogy a többi évben sem szoktam se influenzás, se náthás lenni. Pedig nem szedek semmilyen vitamint, különösebben egészségesen sem élek (nem táplálkozom egészségesen, sportolni sportolok ugyan, de cserébe dohányzom), szóval szerintem csak alkatilag szerencsés vagyok.

2020. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, akkor te rajtad is észrévétlenül átnehete, na meg ez biztos hogy az immunrendszer meg a genetika az egészben része. Én szintén ezeket tapasztaltam hogy mindenki nagyon szarul volt, de az én családom se ez a influenzás tipus az hogy van téli megfázás de ennyi.
2020. máj. 2. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!