Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki el tudja magyarázni,...

Valaki el tudja magyarázni, hogy az otthon varrt maszk hogyan védi a többieket az esetleges tünetmentes hordozóktól?

Figyelt kérdés

Tegnap a tisztifőorvos azt nyilatkozta, hogy nem bizonyítható, hogy van értelme ilyen maszkot hordani olyanoknak, akiknek nincsenek tünetei, ami szerintem teljesen logikus volna, mivel a levegő távozik ígyis-úgyis szűrés nélkül, tekintettel arra, hogy ezeknek a ruhadaraboknak a szövése nem elég sűrű, kb olyan, mintha slaggal locsolnánk át egy szúnyoghálón.


Illetve szerintem aggályos, hogy minden nap ugyanazt a maszkot veszed fel, mellette az arcodat tapogatod folyamatosan a maszk miatt, és fel-le veszegeted, mert muszáj.


Hol van a hiba a gondolatmenetemben? Vannak olyan klinikai kutatások, amiket a köznyelvben “alsógatya maszknak” hívott maszkok hatékonyságát igazolják? Félek attól, hogy csak ártok magamnak, és mindenki más is csak árt magának, ha ilyeneket hord.


2020. ápr. 28. 10:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Úgy hogy a vírus a párával illetve cseppekkel távozik és ezt meg tudja fogni.


A száraz vírus viszont simán átmegy az ilyen maszkon természetesen.



A vírus szűréséhez PP3 maszkot kell viselni de abban már alig kapsz levegőt

2020. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
76%
Úgy mint a máshol varrt.
2020. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Normális esetben nem veszed fel minden nap ugyanazt a maszkot, két hordás között mosni, vasalni kéne.


Egyébként nem mindegy, hány rétegű, vagy hogy milyen szövésű anyagból van.


Ártani semmiképp sem ártasz vele, a semminél több. Legalább nem liheg meg köhög a nyakadba közvetlenül a másik.

2020. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Valamelyest csökkenti a cseppfertőzés esélyét... ennyi, de szerintem egészséges, tünetmentes embernek nem kell hordania.
2020. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Attól, hogy valaki tünetmentes még nem biztos, hogy nem fertőzött, csak szerencsés és tünetmentesen átvészeli, de attól még másokat megfertőzhet.
2020. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5/5, értem, de mivel ott nincsenek nagy méretű cseppek, így nem tud mit megfogni a maszk. Ha vannak tüneteid, köhögsz, prüszkölsz, akkor el tudom képzelni, hogy részben felfogja. De tünetmentes esetben ezt nem tartom elképzelhetőnek. Egy biokémikus ismerősömmel bezséltem erről, az ő véleménye is az volt, hogy az orvosi maszk, az véd a fertőzés átadásától, FFP 2-3 akár a fertőződéstől is, de a sima varrt maszk, sál semmit nem ér.
2020. ápr. 28. 10:47
 7/21 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudják ellenőrizni, ki mászkál tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel, hogy aki tüsszög, az koronavírus miatt, pollenallergia miatt, vagy csak por ment az orrába, így az a biztos, hogy egységessé teszik a maszk viselését olyan helyeken, ahol sokan megfordulnak, ilyen a tömegközlekedés, az üzletek.

És próbálj másféle maszkot szerezni, ha tudsz... Nekem több mosható maszkom van, cserélgetem, egy használat után mosom.

2020. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hányszor veszel fel egy FFP2-3 maszkot? A legolcsóbb, amit találtam, közel 1000Ft 1db.
2020. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Miért kell a normálisan lélegző emberekre hatástalan maszkot kényszeríteni. Ez a kérdés. Nyilván, ha valaki trüsszög, köhög, az hord jön maszkot, vagy méginkább ne járjon közösségbe, de egészséges embereket miért tesznek ki plusz fertőzésveszélynek, és miért erősítik bennük a betegségtudatot?
2020. ápr. 28. 11:52
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Bennem nem erősíti senki a betegségtudatot, köszönöm szépen, én kifejezetten örülök a maszknak, még ha kellemetlen is, de jelen helyzetben hasznos. Sokan példálóznak vele, hogy merazinfluenzaszezon, simán jó lenne akkor is hordani, csak nyilván képtelenség lenne ellenőrizni.

Mellesleg egészséges emberek is simán tüsszögnek, köhögnek, orrot fújnak néha. Örülök, ha ezt nem a nyakamba teszik mondjuk a busz közepén.

2020. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!