Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyre jobban lehet látni hogy...

Egyre jobban lehet látni hogy tévedtek a tudósok és a koronavirus járványt nem csak lassítani lehet hanem megállítani is?

Figyelt kérdés

Egy szakértői, egy modell nem gondolta azt hogy a járvány ennyire csökkenjen ilyen kevés esetszámmal így nagy esély van hogy a világból el fog tűnni a vírus..

Ugyanis minden modell jóval későbbre júliusra tették a tetőzést...


2020. máj. 12. 09:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Szóval 3300 igazolt fertőzöttnek TÜNETE volt, és ebből meghalt sajnos majdnem a 10%-a! Nade ez a töredéke a tényleges fertőzési számoknak! ez lehet akár 40-50 ezer fertőzött is! Akkor még több mint 90%-ról beszélünk! Csak pár százalékát diagnosztizálják a tényleges fertőzötteknek.
2020. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Barbell Deadlift ***** válasza:

Ismételten jó példája vagy annak az embertípusnak, akinek fogalma sincs erről az egészről. Ez nem is lenne baj egyébként, csak akkor az "ész osztást" engedd át olyan embereknek, akik fogtak már a kezükben pl. immunológia könyvet.


Akkor tisztázzunk pár dolgot.

Minden járvány esetén a dokumentált fertőzöttekből számolják ki a mortalitást. Pont. Teljesen mindegy, hogy az ebolát, vagy a SARS-ot valójában mennyi ember kapta el, ugyanis ez sosem fog kiderülni, mindig abból számolnak, amilyen adatok rendelkezésre állnak. Tehát, ha 10 ezer dokumentált betegből meghal 1000, akkor az 10%-ot jelent, bármennyire is próbálunk zsonglőrködni a vélt vagy valós számokkal.

Továbbá, a kutatások szerint a fertőzöttek ~30% tünetmentes, ~50% enyhe, közepes, vagy még éppen kórházi kezelést nem igénylő állapotban vannak (hidd el, nem kellemes, ha 3 hétig otthon fekszel), 20% viszont súlyos eset.

Aztán, még az adatokat sem tudod pontosan értelmezni, ugyanis nem 3300 beteg van jelenleg, hanem összeset ennyit regisztráltak.

2020. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Jó, még szerintem kössél bele a legkisebb részletekbe Mr. Einstein :D Legyen az a legnagyobb gondod hogy azt írtam, hogy 3300 van jelenleg. Sokkal több fertőzött van mint 3300. Azaz kisebb a halálozási ráta. Mivel titokban csak nem halnak meg koronavírusban! Jó persze hivatalosan 10 százalék, de valójában nem annyi. Az hogy milyen adatok állnak rendelkezésre, azt inkább hagyjuk is ha a magyar egészségügyről beszélünk. Pont ez az làtod amit én mondtam, 30 százaléka tünetmentes, 50 százalékuk meg ENYHE!! Azaz ezzel nem fognak rohangálni koronavírus tesztre! Azaz kb 70-80 százalékuk NINCSEN felfedezve! És fertőz tovább másokat.. jó mondjuk tegyük fel hogy az enyhe tüneteseknek a 25 százaléka elmegy tesztelni, akkor is rengeteg olyan ember marad, aki tovább tudja adni.. ez egy ördögi kor sajnos
2020. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én értem hogy te hogy gondolkozol, a hivatalos adatok alapján számolsz, de ez tök felesleges. Attól mert még a hivatalos adatok szerint nincs új fertőzött valahol, az nem azt jelenti, hogy nincs is új fertőzött. Ha a kormány úgy dönt, hogy nem tesztel többet, attól még nem 0 új fertőzött van, hanem annyi amennyi elkapja, és ezt sose fogjuk megtudni, csak abból ha tömegesen hirtelen a korházba kerülnek “tüdőgyulladással”. A második hullám is azért lesz, mert 1 ember mindig marad, aki koronavírusos, és újrakezdi az egészet, mert már mindenen lazítottak, az emberek konkrétan elfelejtették ezt a vírust. Viszont ha ez így van, akkor ennek sosem lesz vége, csak ha lesz rá ellenszer.
2020. máj. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Barbell Deadlift ***** válasza:

"Jó persze hivatalosan 10 százalék, de valójában nem annyi"

Még mindig nem érted, hogy senkit sem érdekel Kovács Józsi kommentje a gyakori kérdéseken, hogy ő mit gondol, valójában mennyi az annyi. Fölösleges azon filozofálni, hogy "valójában mennyi a fertőzött", mert semmilyen más járvány esetén nem tudjuk a valós számokat, ami viszont megjelenik a halálozási statisztikában, az arányait tekintve stimmelni fog, és itt ez a lényeg. És jelenleg ott tartunk, hogy 50-100x annyi áldozatot követel a SARS-Cov-2, mint pl. a szezonális influenza (ott sem tudjuk a pontos esetek számát).



"Pont ez az làtod amit én mondtam, 30 százaléka tünetmentes, 50 százalékuk meg ENYHE!! Azaz ezzel nem fognak rohangálni koronavírus tesztre!"

Nem. Megint nem értetted. Az ~50% enyhe, közepes, vagy közepesen súlyos. Tudok olyan emberről, aki 1 hónapig beteg volt a COVID-19 miatt (tesztje is volt), neki ne akard bemesélni, hogy ez "enyhe" volt, az enyhe egy náthát jelent, nem pedig 2-3 hétig tartó magas lázat és fulladásos köhögést.


"Azaz kb 70-80 százalékuk NINCSEN felfedezve!"

Ez egy teljesen légből kapott szám, amit semmivel sem tudsz alátámasztani. Egyébként pont most jött ki az országos reprezentatív mintavétel eredménye, 8000 mintából 2 volt pozitív...Szóval ezt a 70-80% ne kürtöld szét a világba olyan nagyon magabiztosan. Akik kielemezték az eredményt, azt mondták, hogy maximum 2-szer annyi lehetett az össz. fertőzött, mint amennyit regisztráltak (az még mindig 4-5% halálozás az influenza 0,2%-hoz képest).



"Én értem hogy te hogy gondolkozol, a hivatalos adatok alapján számolsz, de ez tök felesleges"

Pont annyira felesleges, mint az ebola vagy influenza esetén.


"Attól mert még a hivatalos adatok szerint nincs új fertőzött valahol, az nem azt jelenti, hogy nincs is új fertőzött."

Ez tök jó, csak hogy jön most ide? Egy szóval sem állítottam, hogy mindenkit felkutattak.

2020. máj. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%
Csak tegnap 96 ezerrel növekedett az esetszám, ez kb. a 4-5. legmagasabb napi növekedés, szóval sem csökkenést nem igazán látok, megállást meg végképp nem.
2020. máj. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy ez a gyakorikerdesek.hu, nem a virológusok gyülekezete.
2020. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Most neked vagy ez a szakmád, vagy 0-24 a vírusokat elemezgeted mint egy elmebeteg. Melyik?
2020. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Barbell Deadlift ***** válasza:

Erre elfelejtettem reagálni:


"Szóval 3300 igazolt fertőzöttnek TÜNETE volt"

Megint rosszul tudod. Tényleg nem akarlak megsérteni, de nem értem: ha ennyire homály vagy a témában, minek osztod itt az észt?

2020. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát pedig de! Miért szerinted tünetmentesek? Te is eléggé hülye vagy, ne gondold milyen okos vagy! Valószínűleg tünetmentesek voltak... ezt te sem gondolod komolyan? Akkor a kisujjukból szopták ki hogy esetleg koronavírusos? Fúú te...
2020. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!