Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az értelme a távolságtartás...

Mi az értelme a távolságtartásnak(Social Distancing) a koronavírus kapcsán? Mennyit ér?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná hogy miért adják be megoldásként a távolságtartást? Mit segít, milyen tudományos háttér van mögötte?

Nem hallottam még egy szakértő tudóst nyilatkozni erről, csak is politikust. Hogy őszinte legyek nem vagyok meggyőződve arról hogy bármi haszna van. Kicsit mintha csak gumicsontot hajítottak volna a tömeg elé hogy elhihessék ezzel védve vannak.


Lássuk csak mennyire is használható ez a Social Distan ing.


Vegyük alapul a boltban sorban állást. Ha az első ember fertőzött, mi a garancia arra hogy a többi ember aki bekesétál majd a kilélegzett felhőbe nem fertőződik meg a vírus által?


Ugye a maszk állítólag megvéd. De a ruhádra rákerülhet, azt meg hazaviszed.

Kétlem hogy bárkinek is van olyan fertőtlenítő berendezése mint amit az Androméda köd c. filmben használtak.


Amit itt a vírus burjánzása alatt tapasztaltam az óvintézkedések terén az siralmas és nevetséges.

Komolyan még csak itt tartunk a 21. században?


De meglehet hogy a távolságtartás egy bevált módszer, csak én kételkedem és Borisz Dzsonszonnak igaza van, csak engem nem győzött meg.



2020. jún. 21. 00:07
A kérdező szavazást indított:
Működik 100%-os hatékonysággal! Ezért is csökken a fertőzöttek száma világszerte.
Arra jó hogy akik nem maradnak otthon, nyújtson valamennyi védelmet.
Csak kis hatékonysággal működik, de így kevesebb a pánik. Maszk és védőfelszereléssel kiegészítve talán hasznos.
Semmire sem jó, de valami kellett hogy a nép védve érezze magát.
Lósz@r az egész, teljesen inkompetens süketelés!
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
A gumicsont nem ezt jelenti.
2020. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha zavar a távolságtartás, mehetsz te is Westminsterbe BLM tüntetni, ott nincs social distancing. Amúgy azért jó, mert így talán nem köhög a nyakadba a paraszt, mert megvan a két méter távolság, jó esetben még maszk is.
2020. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ahelyett hogy leoltasz esetleg kifejtenéd bővebben hogy mi a tudományos háttér a távolságtartás mögött?

Mert azzal hogy legalább nem köhög a nyakadba valaki még nem leszel védett.

Nem baj hogy még 10 más úton is meg lehet fertőződni és a távolságtartás egyikre sem megoldás?

2020. jún. 21. 13:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem védett leszel, hanem csökkented a fertőzés esélyét
2020. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Józan paraszti ésszel be lehet látni, hogy minél messzebb áll valakitől az ember, annál nehezebben érnek el hozzá a másik testnedvei, pláne ha maszkon keresztül tüsszent. Aki szerint az ajánlott két méter nem elég, az valószínűleg nem veszi figyelembe, hogy ez az ajánlás maszk viselete mellett értendő, csak ezt nem szokták hozzámondani.


Egyébként nyugodtan oda lehet állni a másik pofájába és hagyni, hogy telibe rád tüsszentsen, legalább leárnyékolod a többieket. Ha már tudomány...

2020. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De nem az volt a kérdés hogy a távolságtartás mögött mit gondol a józan paraszti ész.


De ha már itt tartunk akkor a józan paraszti ésszel magyarázd el kérlek hogy hogyan és miért nem terjed tovább bármi is a levegőben 2 méternél tovább?

Illetve rengeteg tényezőt sem vesz figyelembe, például kültérnél széljárás, beltérnél könnyebb terjedés mivel azonos légtérben tartózkodnak.

A maszk megint csak zsákutca mert amikor a vírus a ruhádra, hajadra bőrödre kerül, majd a maszkot leveszed, ugyanúgy megfertőződhetsz.

Szerintem nem igazán vagy vele tisztában miről beszélsz.

Ezt abból is látni hogy személyeskedő hangnemben írsz és idiótának próbálsz beállítani, hiszen érvek szintjén nincs mivel előhozakodnod.

Szóval he leszállnál a magas lóról és hozzászólnál úgy hogy annak jelentősége is van azt nagyra értékelném. Egyéb mást meg tarts magadban ha kérhetlek.

2020. jún. 21. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

A "józan paraszti ész" egy kifejezés, nem személyeskedő hangnem.


A beltéri terjedésről is annyit tudok mondani, hogy ha betartják a higiéniai szabályokat, akkor ott sem terjed könnyebben. Erre a legjobb példa az a vlogos srác, akit karanténba zártak, mert a szüleinél kimutatták a koronavírust, ő mégsem lett fertőzött, pedig egy háztartásban voltak. Annyi kellett csak, hogy betartotta a higiéniai előírásokat.

2020. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, meglehet hogy immunis volt a vírusra. De ez megint csak igazolja hogy nem a távolság tartás a megoldás. Nekem leginkább egy gyorsan kitalált baromságnak tűnik.
2020. jún. 22. 07:21
 9/11 anonim ***** válasza:

A ruhadrol hogyan kapod el??nem szivodik be bőrön át. Ha a szajba is kerül par db, nem okoz semmit, elpusztul gyomorban meg lekuzd annyit a szervezet.


Szerinted amikor vannak tok egyszeru emberek, mit lehet mondani ezen kivul?? Hogy keversz bele nekik szelet??

2020. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"A ruhadrol hogyan kapod el??nem szivodik be bőrön át. Ha a szajba is kerül par db, nem okoz semmit, elpusztul gyomorban meg lekuzd annyit a szervezet."


Nem tudom mennyire vagy értesült de a covid-19 pontosan a légzőszerveken keresztül terjed. A szádon is veszel levegőt ha jól tudom.

Mennyi az esélye hogy csak a gyomrodba jut, és nem a tüdőbe?


Miért ne kerülhetne a ruhától a légzőszervbe? Elég ha valaki otthon leveszi a pólóját/pulóverét és a vírus bekerülhet a levegőbe. Kb kivédhetetlen.

Itt az a gond hogy ez a vírus azért messze nem olyan veszélyes mint ahogy a média meghirdette.

Persze sokan veszélyeztetett helyzetben vannak ez vitathatatlan. De nem egy veszedelmes szupervírus mint ahogy azt próbálták beadni az embereknek.


Ezért felesleges a távolságtartás is. Mert úgy sem lehetett elkerülni. Nagy valószínűséggel a legtöbbünk elkapta - Én is fertőzött voltam -

De egy durvább influenza volt, nem több.

2020. jún. 23. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!