Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Afta a szájamban. Mikor fog...

Afta a szájamban. Mikor fog elmúlni? SOS!

Figyelt kérdés

Olyan fehér seb van a szájamban, fehér pötty, és nagyobbodik jobb felén lent. Szedek c vitamint, b vitamint, corsodyl szájöblögetőt. Mikor eszem a jobb felén, ahol van a fertőzés, még mindig fáj. Csütörtöktől van ez nekem, már 1 hete. Állandóan oda rakom a nyelvemet.


Mitől lehet ez? Netán HIV fertőzött lennék? Olyat is olvastam a neten. Nagyon félek. Kérlek segítsetek!

Mit tegyek?


2020. jún. 24. 05:50
 1/7 anonim válasza:
Moss sokszor fogat, és használj szájvizet, és meggyógyul.
2020. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok embernek van néha aftája, öblögess Phlogosol oldattal, pár nap és rendbejön.
2020. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az immunrendszered legyengült ezzel jelez a szervezeted. Egy fogorvost keress fel, nekik van egy különleges ecsetelőjük , de megpròbàlhatod szodabikarbonàttal bekenni az is jò.
2020. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehetek HIV fertőzött? Nagyon félek
2020. jún. 24. 07:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor nagyon durván stresszelek, szorongok meg pánikolok, akkor mindig tele lesz aftákkal a nyelvem oldala. Aztán pár nap és elmúlnak.
2020. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne képzelj be súlyos betegségeket egy kis afta miatt.
2020. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az afta teljesen normális, az immunrendszer átmeneti gyengesége miatt jelenhet meg, egyáltalán nem jelenti azt, hogy HIV-ed van. 2 megoldás van. Az első: ecseteld minden nap pálinkával és ecsetelés után legalább 2 óráig ne egyél, ne igyál. Elalvás előtt is mindenképp tedd meg. A pálinkás borogatás fáj de felgyorsítja a gyógyulást. A másik: gyógyszertárakban vény nélkül lehet kapni anaftin nevű gyógyszert (a spré a legjobb). Nagyon jó, nem csíp, csökkenti a fájdalmat és jelentősen felgyorsítja az afta gyógyulását. Kicsit drága (kb 3000-ért vettem én), de tényleg hasznos. Ha azt akarod hogy minél előbb elmúljon, esetleg vegyél egy olyat.
2020. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!