Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A széntabletta mennyire jó,...

A széntabletta mennyire jó, vagy hatásos? Kinek mi a véleménye/tapasztalata róla?

Figyelt kérdés

Hasmenésem van már kb 1 hete, szedem folyamatosan a széntablettát, , napi 3 alkalommal, egy nap össz 8-10 szemet veszek be belőle, de nem igazán érzem hatásosnak.

Ismerőseim mondták, hogy az nem olyan jó

Kérdezem, aki szedett már ilyet, mit tapasztalt?



2020. júl. 1. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Széntabletta helyett szedjél Bolus Adstringens-t. Súlyosságtól függően akár egy tabletta is megfoghatja a hasmenést. Nekem ez segített amikor már 10 napja fostam. JObbulást.
2020. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
Felnőttnek 3-4 szemet kell bevenni egyszerre, hogy eredményes legyen (mármint a széntabletta), gyereknek elég 1 szem.
2020. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem használt. Továbbra is hasmenésem volt, csak a színe változott feketére, pedig az előirt mennyiséget vettem be.
2020. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Még egy szavazat a Bolus Adstringensre, már aznap helyretesz !!
2020. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Sima széntabletta xart sem ér mérgezéskor, csak a Bolus Adstringens, ami megköti a belekben a toxikus anyagokat és sok folyadékot igyál mellette!
2020. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Fogadd meg #1 tanácsát, a Bolus adstringensnek van fertőtlenítő, bakteriosztatikus hatása, mert ilyen hosszan tartó hasmenésnél valamilyen nemkívánatos bélbaktériumról van szó. A széntabletta csak mint adszorbens, a méreganyagokat tudja megkötni. Persze ilyen esetekben a diétát be kell tartani és a bélrendszer megterhelését a minimumra kell szorítani. Ha hőemelkedés vagy láz is jelen van, akkor orvoshoz kell fordulni, székletvizsgálatot kell elvégeztetni, mert komolyabb fertőzésről is lehet szó (szalmonella).
2020. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Belőlem távozott híg formában egy újabb hasmenés keretein belül úgyhogy érdemes a háziorvossal gyógyszert feliratni ha komolyabb a hasmenésed
2020. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha ilyen sokáig van, akkor menj el orvoshoz. A széntabletta nem gyógyszer, csak a tüneteket enyhíti. Megfogja kicsit. De én nem ajánlom és más szert sem. Ki kell ürülni. Nyilván nem véletlenül akar kijönni, hanem így távozik valami kór. Kéne normális gyógyszer, ami meggyógyít, mert könnyen kiszáradhatsz ha sokáig tart a hasmenés.

Nekem egyébként semmilyen szer nem fogja meg, ritkábban jön kicsit, de iszonyat fáj a hasam. Inkább nem szedem, kijön gyorsan és fájdalommentesen :)

2020. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lopediumot szoktam, a szén tabletta kalap sz*rt se ér.

Vagy max annyit.

2020. júl. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SzaboSandorZoltan23 válasza:
62%
még 1👍 a lopediumnak, nah meg nem árt sajtot banánt enni meg száraz kaját ;)
2020. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!