Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen hasmenésre lehet enni...

Ilyen hasmenésre lehet enni széntablettát?

Figyelt kérdés
Két hete elkapott valami nyavaja, őrületes hasfájással és hasmenéssel étvágyam se volt. Mivel egy hét után se voltam jobban normixot szedtem 3 napig. Azóta jobban vagyok az étvágyam is visszajött, és naponta max 3x megyek wcre ami még mindig hasmenéses és kicsit nyákos is. Alapvetően nem fáj a hasam csak ha nagyon kierőlködöm magam. Természetesen szedek probiotikumot, de többen tanácsolták hogy vegyek be széntablettát mert az kifejezetten jó erre. Szerintetek is? Én már nem tudom mit csináljak csak túl akarok lenni rajta :)
2016. dec. 15. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Széntablettát vagy Cralexet vehetsz be, de olyanokat nem ,mint Lopedium,Imodium,Reasec.
2016. dec. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt gondoltam h normál hasfogót ne, ugyanis első körben a háziorvos azt javasolta és semmi jó nem lett belőle pedig csak 2x ettem.
2016. dec. 15. 10:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondoltad. A széntabletta és a hasonló gyógyszerek azért jók vírusos,bakteriális fertőzés esetén,mert megkötik a kórokozók toxinjait és azok ki tudna ürülni a széklettel. A többi felsorolt viszont a hasmenést megfogja,de ezzel együtt a kórokozók kiürülését is,aztán azok felszívódnak a belekből és akár komoly,az egész szervezetet éruintő fertőzés alakulhat ki. Persze ez nem kötelező,de nem érdemes kísérteni a sorsot.
2016. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!