Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez normális lehet nyirokcsomók...

Ez normális lehet nyirokcsomóknál?

Figyelt kérdés

22/F vagyok. Az a helyzet, hogy a múlt szombaton részt vettem egy elég kiadós házibuliban, alkohol- & cigarettamennyiséget illetően, és lehet, hogy egy kicsit megfáznom is sikerült.

Másnap délután vettem észre, hogy a tarkómon, a hajvonalamnál megjelent egy nyirokcsomó, majd mellette még egy. Piros felettük a bőr, és érzékenyek, ez úgy tudom, "jó", mert az a bajos kategória, ha érzéketlenek, satöbbi. Max. 1 centi lehet a nagyobbik.

Összefügghet a megjelenésük a hétvégi dolgokkal?

Igazából néhány nyirokcsomó alapban is tapintható a nyakamon itt-ott már lassan másfél éve, ezeket annó megnézettem dokival, ő nem találta kórosnak még a legnagyobbat sem, és azóta sem volt velük különösebben semmi bajom.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 22. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha a tarkódon van az pattanás, esetleg zsírcsomó, ami ártalmatlan.

Nekem is zsírosabb, pattanásosabb a bőröm ilyen ivászat után, mert sok a méreganyag a szervezetben

2020. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A rak nem hirtelen jon elo. A nyirokcsomok felfedezese meg sok embernek okozott mar panikot, szerintem. Eleve kis gobocskek, csak nem fogdossuk. A legkisebb megfazasnal is megduzzadnak. Szoval jo az ovatossag, hiaba idegeskedsz is, de ez normalis.
2020. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Zsircsomo.

A nyirokcsomoknak adott helyuk van, nem keletkeznek csak ugy itt-ott.

Ha nyugtalan vagy, akkor egy verkep sokat segithet a megnyugtatasodban/okok kideriteseben.

2020. júl. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért kétlem, hogy zsírcsomó lenne, mert Googleben keresgélve találtam olyan képeket, amin ott jelzik a nyirokcsomót, ahol nekem is van az egyik a kettő közül.

Plusz, nem hinném, hogy zsírcsomó így viselkedne, sajna a nyirokcsomókkal van korábbról tapasztalatom, és ezek olyanok.

2020. júl. 23. 00:48
 5/16 anonim ***** válasza:

Ertem.

Akkor legyszives vervetelre indulj. A thrombocitaszamod es a fvs szamod arulkodo lesz. Tobbek kozott.

2020. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Illetve a vervetelnel gyorsabb es megnyugtatobb valaszt kapsz egy CT-vel. 3-as es 5-os vagyok. Nem veszithetsz vele, de, ha konglomeratumok vannak, azt megmutatja.
2020. júl. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5. Ez egy hülyeség. Sok limfómásnak tökéletes a vérképe és feherversejt eltolódás fertőzések miatt is lehet. Ctre sem tudom miért kéne mennie es kitenni magát röntgenterhelésnek. Megőrült itt mindenki? Összefügghet a bulival igen. Nem kell megijdeni. Ha egy hónap múlva is ott vannak akkor menj el az orvoshoz és kérj beutalót a hematológiára. Ott majd eldöntik milyen vizsgálat javasolt. De a nyirokcsomók gyakran megnőnek nekem is volt sokszor bulik után főleg. De olyan is volt hogy megnőtt egy ok nélkül 1 hónapig ott volt nem is fájt aztán elmúlt. 2 évig jártam limfóma gyanúval a Szent Laszlóba szóval tudom miről beszélek.
2020. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es. Nem, nem irok hulyeseget.

Soha.

Viszont orulok, hogy nem lettel lyphomas, latom az lejott, hogy emiatt irtam azt, amit.


Kerdezo, nem szeretnelek, nem is akartalak megijeszteni. Hetesnek abban igaza van, hogy nem tartanak regota a tuneteid. Szerencsere.


Reszemrol az alkohol utani pirossag es a fajdalom az, ami miatt nem irhattam, nem irhatok mast.

Jo egeszseget kivanok.

2020. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Az alkoholos tünet kevés embernél jelentkezik. De pirosságot nem okoz. Már annyi limfómással beszélgettem hogy tényleg hulla felesleges pár napos nagyobb csomóktól frászt kapnim nekem agyekhajlatban megnőtt mind és jarni is alig tudtam a fájdalomtól. Aztán elmúlt 2 hét múlva. Orvoshoz sem mentem vele. Ennek 10 éve. A limfóma nem fáj.
2020. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és nekem hiába volt tökéletes a vérképem. Ezzel nem zárták ki a betegséget mennem kellett 2 évig kontrollokra. Nekem a hasamban volt több nagyobb véletlenül vették észre egy ctn ami más okból készült.
2020. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!