Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Negatív COVID gyorsteszt után...

Negatív COVID gyorsteszt után tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17-én érkeztünk haza Szlovéniából (zöld ország), maszkban voltunk, ahol kellett, zárt helyen a szálláson kívül nem voltunk.

A munkáltatóm egy hét home office-t rendelt el, illetve elküldtek egy gyorstesztre.

A lakás tulajdonosa csütörtökön (23-a) jött fel a lakbérért, viszont ő piros jelzésű országból jött. Nem érintkeztünk, hívott, amikor jött, nem mentem ki a szobából, utána is gumikesztyűben és maszkban fertőtlenítettem mindent.

Tegnap reggel voltam teszten, negatív lett az eredmény.

Ma úgy keltem hogy folyt az orrom, de szokott ilyen lenni, nem törődtem vele. Mióta hazaértem 7 körül, rossz a közérzetem, az orromon nehezebben kapok levegőt, picit fáj a torkom és mintha le lenne rakodva a torkomon valami. Lázam nincs.


Lehetnek ezek COVID tünetek, vagy csak megfáztam? Félek, mert azóta már a munkahelyemen is voltam, csakádlátogatás is volt. Lehet hogy a teszt még nem mutatta ki?



2020. júl. 28. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyorsteszt a kezdeti fertőzést nem mutatja ki, csak a vírus ellen termelődött ellnanyagot. Ettől függetlenül lehet, hogy csak megfáztál.
2020. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A torkod siman fajhat atzol a ledugott palcatol. Nekem legalabbis fajt utana 2 napig.

Orrfolyas...esetleg allergia? Legkondizol?

Persze termeszetesen adott pillanatban negativ teszt nem jelenti hogy 2 nsp mulva ne lehetne pozitiv.

En ugy tudom bizonyos virusfelszaporodas kell es az altslaban x nap a fertozodest kovetoen.

Szerintem varj, mert orrfolyasod es torokfajasod is lehet ezer mastol. Ha hoemelkedesed, lazad lenne es pl hasmenes, kohoges is elojon akkor teszteltesd magad ujbol, ha van ra mod. Ha nincs akkor remenykedj.

2020. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Ezért kell 2 teszt ilyen esetben. Az is lehet, hogy rosszul vették le a mintát.
2020. júl. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Inkább egy sima megfázás lesz.
2020. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Simán lehet mert a tesztek nem működnek. A PCR eljárást maga a feltaláló nevezte alkalmatlannak vírustesztelésre. Genetikai vizsgálatokra kiváló.
2020. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: A PCR az 1980-as években valóban nem volt elég érzékeny, és akkor alkalmatlan volt vírustesztelésre valóban.

Már az 1990-es évek óta viszont az egyik legjobban használható vítusdiagnosztikai módszer. Kár tévtanokat terjeszteni.

2020. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kary Mullis tavaly halt meg, egész életében fenntartotta a véleményét, én neki hiszek, bocs.
2020. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Higgyél csak, ha jólesik, de ha pl. encephalitised vagy hepatitised lesz, akkor majd rájössz, hogy a differenciáldiagnózishoz milyen hasznos a PCR. Nagyon nem mi egy, hogy mi okozza ezeket, egész más a kezelés módja.
2020. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiderult, hogy mi volt?
2020. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!