Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vannak olyan vitaminkészítmény...

Vannak olyan vitaminkészítmények, amiben D-K-A- (esetleg E)-vitamin van együtt és a D-ből legalább 2000 NE van benne?

Figyelt kérdés
Eddig csak egy WTN terméket találtam, abban nincs K1, de ez nem baj, csak oltári drága, meg a Yiya termékében van, abban sincs K1 és az se olcsó. Meg valami gymbeam terméket, de ott meg nem tudta megmondani a forgalmazó, hogy a K2-nek mennyi a jól hasznosuló (transz) aránya, úgy meg nem informatív.

2020. aug. 3. 18:21
 1/7 anonim válasza:
Biztosan van, de a D vitamint nem szükséges tabletta van bevinni a szervezetbe. Elég ha napi 5 percet süti a nap pl. a kézfejedet a nap és már meg is van a napi adag. D vitaminhiány egy marketing fogás, ami nem létezik.
2020. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem jó ötlet, a zsíroldékony vitaminok akadályozzák egymás felszívódását, pár óra különbséggel kell bevenni őket. K1 meg összejön kajával, nem is nagyon kéne belőle kieg, ha normálisan eszel.
2020. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

E-vitamin nem ajánlott ezekhez, azért nem szabad együtt bevenni, mert akadályozza a D és a K felszívódását. Az E-vitamin C-vitaminnal együtt jó, vagyis reggel kajához. D+K pedig pár órával később.


D-vitaminból több kell, 4-5 ezer simán jó még.


A K2 vitaminból az MK-7 75-99%-van hasznosul, átlagosan 90%.


K1 vitamin kb. 10%-ban hasznosul.


Én ezeket találtam jónak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 - a HerbaD K2+D3 cseppjének a K2-vitaminja csak 70%-ban hasznosul (ennyi a transz aránya). Az újabb termékükben all-trans formában van a K2, de csak 70 mcg, amivel detto ugyanott vagyunk, mint a másikból a 70 mcg aktív forma, cserébe sokkal drágább, nem beszélve arról, hogy egyes cikkek szerint napi 2500 NE D3-hoz kell a napi 200 mcg K2, amit sem a HerbaD, sem a GAL készítményeiből nem lehet megoldani, egyedül a Yiya hozza ezt, de abban meg K1 nincs. Aminek ott (is) lenne jelentősége, hogy K2-t a sejtek is képesek előállítani K1-ből, ráadásul az MK4 formáját, ami külön jó.

Jelenleg HerbaD D3 Fortét szedek GAL K-komplex fortével, illetve A-vitamin helyett karotinoidokat, pontosabban a Yiya Astaxanthin készítményét, amiben van talán 4 karotinoid. Persze a jó ég tudja, hogy átalakul-e belőle a D3-hoz szükséges A-vitamin mennyiség.

#4: a kérdésemben leírtam, hogy a leírt elvárásoknak közelítőleg csak a WTN felel meg, úgy gondoltam, hogy ha valakinek van ötlete azon kívül.

2020. dec. 10. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról tudsz valamit, hogy a Yiyában a K2 mennyire szívódik fel?
2020. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Saját termékismertetőjük szerint teljesen: [link]
2020. dec. 10. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!