Gyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Vizelet vizsgálaton az alábbi lett az eredmény:

vizelet cukor: normál

vizelet bilirubin: negatív

v. aceton: negatív

fajsúly: 1015

eritrocyta: negatív

ph: 7

protein: negatív

UBG:normál

ntirit: negatv

leukocyta: +2

fehérvérsejt: 14,00/mikroliter

vörösvértest: 1,00/mikroliter

plaphámsejtek: 18,00/mikroliter

amorf-anorg: sok


Várandós vagy. Ez az eredmén jót jelent?



2020. aug. 5. 12:46
 1/3 A kérdező kommentje:

A jobb oldalamon hátul fáj a derekamnál. Persze ezer meg egy okból fájhat, csak régebben a felfázások alkalmával éreztem ilyet. Viszont a házi rovosom szerint nincs felfázás. Vizelet tenyésztést is kértem, akkor az alábbi eredményt kaptam:

enterococcus faecalis csíraszám: <10^2

escherichia coli csíraszám: <10^2


háziorvos szerint csak a kezemről kerülhetett bele ilyen elenyésző mennyiségű baci a vizeletbe, ahogy a kémcsövet megfogtam.

2020. aug. 5. 12:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel alacsony a csíraszám,ezért a háziorvosodnak igaza lehet. Ha a vizelettenyésztést nem katéteres vizeletből csinálják,akkor nőknél nagyon gyakran a külső húgyutakból,nemiszerv környékéről,de akár a kézről is kerülhet baktérium, laphámsejt, stb. a csőbe. Ez a vizeletvizsgálat és tenyésztés sem utal húgyúti fertőzésre. Esetleg vegetariánus , vegán vagy? Sok zöldséget eszel? Cukorbeteg sem vagy? (Az amorf kristályok miatt kérdem.) Egy hasi UH-val meg lehet nézni a vesédet,hogy ott is kizárjanak mindent.
2020. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Zöldséget most így a várandósság alatt jóval nagyobb mennyiségben fogyasztok, mint eddig. Illetve kismama vitamint és magnéziumot. (gondoltam attól is lehet esetleg) Mindenesetre kérek egy UH vizsgálatot!


Köszönöm még egyszer a választ! :) Szép napot!

2020. aug. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!