Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas kreatin-kináz...

Nagyon magas kreatin-kináz (CK) értéket lehet/érdemes kemény edzés mellett csökkenteni?

Figyelt kérdés

Augusztus óta közel havi rendszerességgel járok vérvételre és a Serum CK értékem mindig jóval magasabb volt a normál tartomány felső határánál, még a termünk 7 hetes bezárása alatt is 410-es értéket mutatott (egyébként 1000 fölötti).


Jövő héttől egy hónapos, mindenfajta mozgás nélküli pihenőre küldtek, hogy kiderüljön, lemegy-e az enzim szintje.


Az edzéstől ugye nem tilthatnak el? Lehet ezt a megnövekedett értéket valahogyan kezelni?



2019. jan. 11. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen termeteket zártak be, de ezekre a kimagaslóan eltérő értékek okának kiderítésére érdemes utánajárni. Nekem volt egy hasonló ( alfa amiláz) sokáig tartó magas értékem, hogy majdnem beleéltem magam a hasnyálmirigy rákba A háziorvosom ezzel riogatott, de szerencsére a szakorvos belgyógyász rátalált az igazi okra, és egyszerű gyógyszerrel korrigálta...
2019. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!