Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire lesz...

Szerintetek mennyire lesz durva a koronavírus második hulláma?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja, hogy nem lesz nagy durranás, valaki azt, hogy még durvább lesz mint az első hullám. Mi az igazság? Vajon tényleg nem is létezik ez a vírus, vagy legalábbis nem súlyosabb mint bármelyik másik vírus? Pl az influenza..


Lehet, hogy az egész csak politika és az, hogy uralkodni akarnak az emberek felett? Én már nem tudom mit gondoljak.. Lehet csak hulyitenek minket?



2020. aug. 11. 17:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

A vírus valóban létezik. Mint ahogy létezik a madárinfluenza, az ebola, a kergemarhakór, a HIV, meg tököm tudja hányféle, az emberek ijesztgetésére kihegyezett maszlag is. Minden vírusnál megpróbálták annyira felfújni a pánikot, hogy kötelező védőoltásig vigyék a dolgot, de eddig valami mindig közbeszólt. Úgy tűnik, most sikerül a WHO-nak. De ha nem, a rengeteg kiszórt fertőtlenítőszerrel is már hatalmas bevételt (és még nagyobb környezeti ártalmat) értek el.

A második hullám kemény lesz. A félelem nagy gyilkosa az immunrendszernek, márpedig féléve tesznek róla minden nap, hogy egy percig se felejtse el a jónép.

2020. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Miért lesz kemény a második hullám? Mitől más mint az első? :/


Több embertől hallottam, hogy durvább mint az első.. Meg hogy csak keményebb korlatozasok lesznek. De nem értem miért lenne most durvább.


Viszont ha ez igaz, akkor mentálisan engem már kicsinal. Az elején azt hittem, hogy jaj ez semmiség, pár hónap és vége. De Mostmar elkezdtem érezni, hogy mennyire rossz hatással van rám, meg az, hogy ennyire el van huzodva az egész és a tudat, hogy nem látni a végét.

2020. aug. 13. 17:16
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy rossz hatással van rád, mert megy a fosatás 0-24-ben. Én fordítva voltam, az elején pánikoltam, mostanra ignorálom. Betartom a szabályokat továbbra is, de már nem pánikolok. Amit egyesek csinálnak, az nonszensz. Ne feledd, az első hullámra is 700-800.000 ezer beteget, vagy mennyit jósoltak. Hatezerszer jobban félek a ráktól, mint ettől a vírustól.
2020. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha durvàbb korlàtozások lesznek, akkor gyakorlatilag sok ország államcsődöt jelenthetne. Szerintem sok orszàg gazdasàga már nem bírná ezt el mégegyszer (sőt durvábban). Ès az emberek sem(emlékezzünk csak, azt hiszem talán Argentínában volt a korlàtozások ellen tüntetés, ahol végül vissza is vonta a kormàny) Sokan mondják, hogy hàború is lehet... amúgy az biztos, hogy emberek kezdenek szkeptikusak lenni és azért ez is bele fog ám szólni a màsodik hullámba....
2020. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én sok emberrel beszéltem akik olyan helyen dolgoznak, hogy mögé látnak az egésznek és olyan infókat és dátumokat tudnak amik nincsenek nyilvanossagra hozva.. Pl konkrét dátumot hogy melyik korlátozás mikor lép érvénybe, konkrét dátumot hogy mikor akarják az egészet lezarni, közölni hogy "együttes erővel legyoztuk a vírust".. Meg a joeg tudja..

Hagyjuk már hogy ez egy vírus.. Szerintem nincs is vírus max egy felnagyitott influenza. Arról nem is beszélve, hogy egy állítólag gyilkos és veszélyes vírust ilyen pontos datumokkal tudjanak követni.. Röhej..


Én is hallottam, hogy valamelyik országban lázadás tört ki. És a tömeg mellé álltak a rendőrök, tűzoltók is, így tudták csak érvényre juttatni akaratukat..


Bár megneznem itthon melyik rendőr lázadna fel Orbán bácsi ellen.. Semelyik.

2020. aug. 17. 23:42
 16/17 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, kérdező. A vírus valóban létezik. Más dolog, hogy mennyire kilóg a lóláb, hogy egy mesterségesen felfújt lufi az egész.

Állítólag (mondom; állítólag, tehát alátámasztani nem tudom) a fertőzésben elhunyt betegek nem bonccolhatók. Tehát senki sem tudja, hogy VALÓJÁBAN miben is haltak meg; a vírustól, vagy az amúgy is meglevő krónikus betegségeiktől.

2020. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Létezik sajnos.

5% halálozási arány az valós dologról származik.


A második hullám rosszabb lehet. Az emberek már unják a védekezést és lazul a morál a vírussal szembe.

Mostmár mindenhol megjelenhet a világban és minél több a fertőzött annál jobban szükül a kör és nagyobb az esély a megfertőződésre.

A második hullám ősz és tél igen hosszadalmas időszak lesz, ami megintcsak a vírusnak kedvez.


A második hullám lefolyását ugyanakkor nagyban befolyàsolja majd az emberek védekezése és a kormányok rendeletei és azok betartàsa.

Akár még kisebb megbetegedés számban jöhetünk ki, mint az első hullámban.

Lásd a kínai példa. Komolyan vissza tudták szorítani a megbetegedéseket, határozott intézkedésekkel.


A gazdasági hatásoktól jobban félnék, mint a vírustól magától!

Vannak családok akiknek 1 havi tartaléka is alig van.

2020. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!