Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magyarországon csak "nem...

Magyarországon csak "nem akar" berobbanni a járvány?

Figyelt kérdés
Nő némileg a betegek száma, tőlünk messzebb igen sokan kapták el, itt meg apró növekedés van talán. Első hullám itt nem is volt, a másodikat várjuk. Jó, hogy figyelünk és napirenden a téma, de lássuk be, nem vagyunk a fegyelem mintája mi se, de sehogy nem akart eddig megjelenni a komoly exponenciális növekedés.

2020. aug. 17. 12:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2020. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hogy lehet?

Szerintem (lekopogom) itt már nem is lesz semmi. Április végén is tett fel valaki hasonló kérdést, lassan-lassan fél éve szinte semmi. Sajnálom az érintett embereket, de itt egyszerűen mintha nem lenne veszély. Szerintetek se lesz?

2020. aug. 17. 13:18
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
De lesz csak nem tesztelnek eleget már most sem ennyi a beteg
2020. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Én kíváncsi lennék, mi lenne, ha nem lenne semmi korlátozás. Van, aki szerint észre sem vennénk, de vannak országok, akik ezzel próbálkoztak, és nem éppen azt lehet hallani onnan sem, hogy nem vették észre.

Nekem azért több olyan ismerősöm is van, aki külföldi utazásokat mondott le, amiket még korábban tervezett, szóval én azt látom, csak óvatosabbak lettek az emberek, még akkor is, ha vannak renitensek is. Nem a magyarok a legnagyobb lázadozók, sokaknak csak a szájuk jár. Csak nézd meg, hányan sírnak a munkahelyük miatt, de csak a főnökük háta mögött név nélkül.

Valószínűleg több a fertőzött, mint amennyit a számok mutatnak, és tekintve, hogy koronavírus több is létezik, ez csak az egyik, ha valakinek van egy bármilyen koronavírusos fertőzése, ugyanaz az ellenanyag fog termelődni a szervezetében.

Akinek gyenge az immunrendszere, az egy kis megfázással szemben is kiszolgáltatott.

2020. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Az elso hullam Magyarorszagot elkerulte. Utolag derult ki, mennyire keves fertozott volt az intezkedesek pillanataban. Ezek utan nemzetkozi viszonylatban nagyon fegyelmezettek, meg nem tokhulyek voltak az amugy nem tul fegyelmezett magyarok.

Viszont ha utazgatnak es lazulnak, nem vigyaznak az emberek, elofordulhat, hogy meglatjak, milyen az, amikor tenyleg jarvany van. Nem kivanom.

2020. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó. Hasonlóan gondolom. De miért kerül el? Ezt persze nem nagyon tudjuk. Hiszen ez a pár száz ember elég volna hozzá, hogy egyre elterjessze.
2020. aug. 17. 15:17
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Sokan szeretnek példálózni tömeg miatt a Balatonnal, én nemrég jártam a Balatonnál, kutyával, kirándultam és kutyás strandra mentem, a nem kutyás strandon egyszer voltam, akkor is este, mikor már nem volt tömeg, és jobban tudtam tartani a távolságot másoktól, mint a napi munkába járás során Budapesten a metrón. Mondjuk lehet, hogy a legnagyobb hőségben tényleg tömeg van a strandokon, de én olyankor nem vágyom a szabad levegőre, ha van egy hűtött szoba, és a kutyámra is vigyázok, hogy ne kapjon hőgutát, tehát miatta is kihagytam a legmelegebb órákat a szabad levegőn. Reggel még kellemes idő volt kirándulni, amikor sokan még lustálkodnak, mi már úton voltunk, a kutyastrandon nem voltunk egymás hegyén-hátán, pedig ingyenes helyen voltunk. Én nem tapasztaltam Balatonnál azt a nagy tömeget, amik miatt megy a hiszti, a BKV rosszabb.
2020. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Gócok vannak, azokat lehet kezelni.
2020. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mi ilyen jól és gyorsan izoláljuk az összes gócot?
2020. aug. 17. 17:16
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Hatósági karanténban 8 ezren, az önkéntesről nincs hivatalos számadat. Kevés a tesztelés, a kezdetektől eddig 380 ezret végeztek, köztük az is, amikor egy emberen több alkalommal ellenőriztek. 154 nap alatt ez napi kettőezer-ötszáz teszt.
2020. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!