Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is gyanítja, hogy koronaví...

Más is gyanítja, hogy koronavírusos volt a járvány Magyarországon való hivatalos megjelenése előtt hetekkel, hónapokkal?

Figyelt kérdés

Facebookon, egyéb helyeken nagyon sokan írták kommentben, hogy mielőtt hivatalosan is regisztrálták az első fertőzött beteget az országban, neki és közvetlen hozzátartózójának volt valamilyen nagyon súlyos betegsége, ami biztosan nem influenza volt, (feltehetően covid-19) mert annyira szenvedett és erősek voltak a tünetek.


Decemberben a családommal ellátogattunk egy nagy bevásárlóközpontba, rengeteg ember volt. Ekkor még csak néhány hír szólt arról, hogy Kínában valami új járvány terjed. Néhány nap múlva már mind rettenetesen rosszul voltunk... nagyon magas láz, fájt mindenünk. Így tudnám leírni: a fejem majd' szétrobbant, a végtagjaimat szinte már nem éreztem a fájdalomtól, iszonyatos hátfájás, és végtelen gyomorrontás, hányás (sokszor láttam, hogy ezt is a tünetek közé sorolják). Olyan fájdalom volt az egész testemben (és itthon a többiek is ezen mentek keresztül), hogy éjszakánként ordítottam úgy fájt mindenem (csak nagyon nagy adag lázcsillapító segített), és úgy éreztem ettől az érzéstől már csak a halál szabadíthat meg.


A kínai kormány már novemberben tudott a vírusról, Olaszországban már ősszel több ezer tüdőgyulladásos megbetegedést regisztráltak erős tünetekkel, mint az évnek azon időszakában szoktak. Az orvosok nem értették mitől van ez. Franciaországban kimutatták egy gyógyult vérképéből, hogy már hónapokkal korábban covidos volt, mint ahogy az országban regisztrálták az első beteget. Mi a véleményetek erről?


Más is tapasztalt ilyet, hogy beteg volt, de az túl durva volt egy sima influénzának?



2020. máj. 24. 02:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Én január végtől lehettem benne másfél hónapig. Nem volt ilyen drasztikus, mint amit te leírtál Ritka szokatlan érzéseim voltak. Iszonyú torokfájásom volt egy hétig kb. A torkomban akkora gombócot, és az orromban legalább egy hónapig nagy nyomást éreztem, de nem volt eldugulva. Rengeteg meleg és erős folyadékot ittam, ezt kívántam. Magas lázam ( 39) 1-2 napig volt, hőemelkedésem sokáig. 3 hét után mentem orvoshoz, mert nem javultam és akkor írt fel antibiotikumot. Az orvos azt mondta, hogy több ilyen betege van mostanában . Azért írta fel a gyógyszert, hogy ne rakodjon le. Nem tudom, hogy ez a koronavírus kezdete Volt-e.
2020. máj. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Minden év elején szezonális influenza van, amivel több tízezren fordulnak orvoshoz.

Én senkiről nem tudok a mai napig, akiben lett volna ez a koronavírus, viszont a média agymosott, pánikkeltő vírusa az emberek 80%-ban benne van, amivel napi szinten találkozom.

2020. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%
Nem volt koronavírus járvány sem előtte, sem most. Járványveszély volt.
2020. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Uram atyám.. ha szerinted nem volt koronavírus, akkor mi magyarázza azt a sok megbetegedést, halottat? Járvány volt, és nem járványveszély, két teljesen különböző dolog.
2020. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

#4

Mindegyik halottnak súlyos alapbetegsége volt, amibe ígyis-úgyis rövid időm belül meghaltak volna.

Hallottál már olyanról, aki makk egészséges volt, erős fizikai állapotú volt, nem volt mentálisan lefáradva és beteg lett? Kétlem.

Inkább tájékozódj jobban, ne csak azt hidd el, amit a média, és a tv nyomat napi szinten.

2020. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Én is ezt ajánlom neked. Szerinted hány olyan eset van, amit nem mondott el senki? Alapból a kórházba ahol én dolgozok, mielőtt bejelentették az első vírusost, nálunk már több mint 10 beteg volt. És igen, haltak meg fiatalok, egészségesek is, csak azt valamiért nem közölte a média, nem akartak pánikhelyzetet.

Tudod, ne csak azt hidd el, amit a média nyomat napi szinten!

2020. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Én nem a közmédiából tájékozódom.

Fiatalok is haltak meg? Nos, boncolási eredményük mit mutatott?

2020. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem a közmédiából tájékozódsz, akkor neked ezt tudnod kéne nem?! Hagyjuk már ezt, csak a magadét hajtod, senki más véleménye nem megfelelő, unalmas már nagyon, pláne úgy hogy egyáltalán nincs igazad. És én itt befejeztem
2020. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
94%
Egyebkent igen. Februar kozepen lehettem beteg en is. Nagyon fajt a torkom es szedultem, de ez nem akarmilyen szedules volt, ereztem hogy az agybol valo felkelles is nehez volt miatta (sokszor nem is emlekeztem ra milyen nap van, mennyit aludtam). Nekem is napokig tarto lazam volt. En viszonylag hamar elmentem orvoshoz,ami erdekes hogy kerdezte, hogy voltam-e kulfoldon..( viszont nem voltam es egyik ismerosom sem). Olyan 2 het alatt lement nekem. Viszont semmit nem mondtak, hogy esetleg koronas lennek, csak megkert az orvos, hogy meg rendelesre se mennjek el, hanem telefonon ertesitsem ot az allapotomrol. ..Sajnos nem tudom mit gondoljak, de az en fejemben is megfordult, hogy valoszinuleg egy nagyobb hullamba mar vegig ment az emberek nagy reszen a vartnal hamarabb(legalabbis elobb mint amit az elso hullamnak veltek),szepen csondben a tudtunk nelkul. Annyi biztos, hogy megha nem is korona, de ez nem egy egyszeru, az a minden evben elofordulo virus volt...
2020. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én Romániában élek, itt február tájékán olyan komoly "influenza" járvány söpört végig, hogy iskolákat kellett bezárni a környékemen, mivel ha a betegség miatt hiányzók száma elér egy bizonyos százalékot, nem szabad kinyitnia az iskolának. Lehet nem hangzik ez olyan durván, de minden évben ilyenkor influenza járvány szokott tombolni, és a 19 évem alatt ilyen még egyszer sem fordult elő.
2020. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!