Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minek kell kockaztatni a...

Minek kell kockaztatni a gyerekek egeszseget es iskolaba menni?

Figyelt kérdés
arra ki fog gondolni, hogy majd nehany tunetmentes csemete jol megfertozi a tobbi esetleg alapbol gyenge immunrendszeru tarsait akik raadasul at is adjak szuloknek nagyszuloknek? ha marciusban napi 3-4 esetszammal bezartak az iskolakat, akkor jo nagy okossag kinyitni most, hogy van napi 40.
2020. aug. 24. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Se akkor nem kellett volna, se most nem kell bezárni őket.

a tünetmentesek általában nem fertőznek.

2020. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

De, a tünetmentesek is fertőznek


Amúgy ha meg nem nyitnának, az lenne a baj

2020. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekek pont nem veszélyeztetettek. A szülőknek meg dolgozni kell. Nem mindenkinek home officeos a munkája.
2020. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

persze, hogy fertoznek.

igen sajnos mindig lesznek olyanok akiknek egyik sem jo. de fel ev alatt kifejleszthettek volna egy normalisabb online oktatasi rendszert, idejuk lett volna ra. meg arra is, hogy ne augusztus vegen talaljak ki, mi hogy legyen az iskolakban.

2020. aug. 24. 09:35
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert a szülők frászt kapnak a gondolattól, hogy a gyereküket nem "adhatják le" reggel, és nem "elég" este értük menni. Egy részről szánalmas, más részről a mai munkahelyek legnagyobb többsége tényleg erre a "rendszerre" van kitalálva:( Az iskola már rég nem a tudás átadásáról, a fejlesztésről stb., hanem egyszerűen a gyerekfelügyeletről szól.
2020. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ertem en persze, nem is lehetne egy elsos gyereknek egyedul megtanulnia irni olvasni. de a felso evfolyam/kozepiskola mar van annyira erett szerintem, hogy megoldja egyedul. ezzel is sokkal kevesebbre csokkenthetnenk annak az eselyet, hogy fertozzek egymast, ha csak a kicsik jarnak iskolaba.
2020. aug. 24. 09:38
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Azért mert a normális emberi életfeltételeket, pl külső szociális éríntkezés, szügségesek a gyerek pszichéjének normális fejlődéséhez.


Egy vírus legyen az akármilyen veszélyes is, nem lehet akadálya annak hhogy emberként éljünk.


Ha túl sok kimaradna nekik, az hosszútávon nagyobb károkat okozna, mint maga a vírus.

2020. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

@2 úgy tudtam, hogy a legújabb eredmények szerint nem-

De ezek szerint tévedtem, bocsánat!

(1. vagyok)

2020. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

A felsős tanulók sem tudnak így tanulni.

Sok esetben akkor sem tudnak tanulni, ha az órán ülnek, nem ha még otthon vannak.

A tanintézmények azért vannak, hogy használják.

Ez nem egészséges a gyerekeknek, a tanároknak, a szülőknek sem.

Gyakorlatilag 6 hónapja nincs iskola.

Nincs erre berendezkedve a társadalom.

Úgy értem, hogyha a szülőnek otthon kell lennie a gyerekkel, mert koránál fogva sem hagyhatja egyedül, akkor legyen 3 napos munkahét mondjuk, most csak mondtam valamit, ami nyilván sosem fog bekövetkezni.

Vagy ha tanítanom kell a gyereket, akkor adjanak fizetést, mivel elvesztem a munkámat és nem lesz miből élni.

2020. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

azért, mert nem lehet normálisan megtanulni, és megtanítani a dolgokat. a vírus alatt a diákok teljesítménye nagyon csalóka,

nincs mögötte valós tudás-én úgymond "elit" gimibe járok, de még nálunk sem tudta kezelni pár tanár ezt a helyzetet, gyakorlatilag semmit nem tanítottak. De talán a legfontosabb, hogy a középiskolások túlnyomó többsége kényszer nélkül (azaz ellenőrizhető, valós tudást kérő, nem puskázható számonkérés) nem tanul. Kipuskázzák a dolgozatot, és örülhet a kormány, mert "milyen jól viselték a távoktatást, tök jó jegyeket kaptak..." arról, hogy a szülőknek milyen nehéz volt ez az időszak, és arról, hogy sok helyen egész egyszerűen nem is volt lehetőség, technika és pénz hiányában a valós távoktatásra-lásd Kelet-Mo.

2020. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!