Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szeptember 1. után utazom...

Szeptember 1. után utazom haza Magyarországra egy "zöld" országból, miért nekem kell bizonygatnom soktízezer forint ellenében hogy nem vagyok fertőzött?

Figyelt kérdés
Nem inkább az lenne a logikus hogy ha a betegség jeleit mutatom akkor menjek karanténba? Ráadásul ez a "halálos" járvány kb annyira se tűnik veszélyesnek mint a szezonális influenza, még gyerekek se betegednek bele.

2020. aug. 28. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Először is, szeptember 1 után csak magyarország zöld, ezt közölték.

Másodszor, igen nagy blődségeket mondasz, a szezonális influenzának nincsen 5%-os halálozási aránya. A gyerekek valóban nem betegszenek meg annyira, viszont a 60 év felettiek körében nagy arányban halálos kórházi kezelés ellenére is.

"Betegség jeleit mutatom"... Erre azt tudom mondani, hogy a vírus 4-5 nappal azelőtt a szervezetedben lehet, mielőtt tüneteid lennének. Ezalatt te több száz embert megfertőzöl, aztán persze nem te voltál a felelőtlen...

A tesztet pedig azért neked kell fizetni, mert világjárvány alatt ne utazgasson az ember. Akinek munkaügy miatt kell utazni, ott a munkáltató elintézi. Nyaralni meg ne menj ősszel.

2020. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Ennyi ostobaságot egyhalomban már rég olvastam. Az 5%-os halálozási arány csak nettó hazugság amit megetettek veled, de a több száz ember megfertőzésének lehetőségével dobálózni totál homályra utal a fejedben...

2020. aug. 28. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Na aztán te eszes vagy...
2020. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Egyetlen ember 75 másikat fertőzött meg Amerikában egyetlen alkalommal. Ő sem mutatta a betegség jeleit.

Amúgy nem kell fizetned, 2 hét karanténba kell vonulnod a mostani szabályok szerint.

2020. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

2-es

Hogy hányat tud 1 megfertőzni az most majd jól kiderül a fidesz covid partija után.

2020. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

Az az 5%, inkább 0,5%, de folyamatosan csökkenni fog még az is, ahogy egyre több fiatal kapja el. Úgyhogy ne túlozzunk.

Amúgy meg valóban nem kell utazgatni, nem tudom miért kell állandóan valahova mászkálni. Legfőbb oka a járvány terjedésének.

2020. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!