Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért ilyen drága az egyszer...

Miért ilyen drága az egyszer használatos orvosi arcmaszk?

Figyelt kérdés
Több helyen is néztem, de mindenütt 400 ft körül volt darabja. Ha belegondolsz abba, hogy ezt mindig cserélni kellene, akárhányszor feleveszed, a fél év alatt már egész jelentős összeget emésztett volna fel. Persze az emberek többsége ezt az orvosi maszkot is többször használja. De akkor is nagyon sokkallom az árát, főleg azért is, mert tudom, hogy egy ismerősöm 40 ft-ért szerzi be darabját kínából. Persze ehhez még hozzájön jópár kiadás, szállitás, vám, adók, árrés stb. De ez akkor is sok. Nem vagyok felháborodva, csak csodálkozok, és enyhén pofátlannak tartom az árát. (Nem is azért aggódom, hogy maszk nékül maradnék, mert van elég sok még későbbre is.)

2020. szept. 4. 17:58
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Se vám, se adó nem jön hozzá, mert úgy tudom, hogy ezt anno a kormány elengedte. Azért drága, mert megveszik. Ha nem vennék meg, lemenne az ára. Inkább vesznek 500-1000Ft-ért textil maszkokat az emberek most már, azt fel lehet használni többször is.
2020. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mert igény van rá.


Más példa. Rolex óramárka, submariner típusa.

Szakértők szerint, a cég, 150.000 forintból hozza ki darabját. Mégis, a legolcsóbb is 3,5M! Miért? Mert igény van rá.


Cégünk csinál ózonos fertőtlenítést is. Azelőtt, volt havi 3-4 ügyfél, olyanok, ahol kötelező volt. Mára...ÉVEKRE előre be vagyunk táblázva.

2020. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Webáruházakban - különösen nagyobb tételben már 50-80 Ft-tól elérhető. Persze ez még több, mint a tavalyi 25-30 Ft-os ár, de a járvány kezdetekor tapasztaltnál valamivel már olcsóbb. [link]
2020. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki nyerni akar rajta. A durva amikor úgy akarják odaadni hogy nincs is becsomagolva külön, hanem csak odanyúl és odaadja. Már nem emlékszem hol láttam 280 körül, meg is jegyeztem hogy milyen olcsó de éppen volt nálam mosható úgyhogy nem vettem. De nem is szivesen veszek olyat, a gyógyszertárban vettünk kb 400 forintért olyat ami véd is. Igaz hogy az is egyszer használatos, de akkor már inkább arra adok ki pénzt mint sebészmaszkra.

Moshatót használok többnyire.

2020. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Haszonszerzés céljából, mert tudja a cég, hogy sok birka megveszi az amugy is hétköznapokban árult semmitérő maszkokat, melynek járvány előtti díja 50-100 ft között volt. Magyarul haszon!
2020. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!