Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet hogy nyáron nem...

Hogy lehet hogy nyáron nem terjedt annyira a covid? Nincs ebbe a dologba valami nagyon durva logikai probléma?

Figyelt kérdés

Nem nagyon követem már nyomon a számokat, mióta kiderült hogy a kedves kormány meg is hamisította az adatokat (mondjuk nem tudom miért vagyok meglepve).

Szóval nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, bár úgy gondolom nagyon komoly politikai érdek all amögött hogy úgy haladjon a vírus ahogy halad.

Sok dolog van ami viszont logikailag igencsak problémás. Pl hogy hogy nyáron nem terjedt? Mindenki ment mindenhova. Szabadságolt a vírus vagy mi? Ezt mivel lehet megmagyarázni?

Hagyjuk az időjárast hogy a meleg miatt nem...

Na meg a focimeccsen nem terjed de koncerteken stb igen..



2020. szept. 5. 10:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjátok hogy a koronában halnak meg? Esetleg a korona felgyorsítja az alap betegségeket ami van a betegeknek és abban haltak meg. Ráadásul idősek akik bőven elmúltak már 80 évesek. Amit írtam fentebb hogy focimeccset és ülőkoncertet lehet tartani illetve 500 főig állókoncertet is akkor ott nem fertőz a vírus mert egysem visel maszkot? Legutóbbi ülőkoncerten ahol voltam amit írtam fentebb hogy 5 ezren voltak majdnem és senki sem viselt maszkot. Ha egymás mellett ülünk és cseppfertőzéssel terjed akkor elkellett volna kapnia több embernek hogyha annyira gyorsan terjed és veszélyes mint amilyennek beállítják. Nem kapta el senki tehát nem veszélyes mégis annyira felfújják hogy nem lehet normálisan élni mellette. Ebben nem látom a logikát hogy ha még 1%-ot sem értünk el tehát kevesebb mint 1% kapta el a vírust állítólag és mégkevesebben haltak bele ráadásul azok is elmúltak már 80 évesek akkor mitől kell ennyire félni tőle és maszkot hordani amikor a maszk mivel nem jut az arcunkba levegő vagy csak kevés levegő jut és nincs szellőztetve bármilyen légúti betegséget is ellehet kapni és nagyon kényelmetlen. Kellő higiéniát betartva szerintem maszk nélkül is lehetne átvészelni ezt az egészet én szerintem.
2020. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem kapta el senki? Elég nagy hiba egyébként, hogy nem hordtak maszkot. nyilván nem fog végigterjedni mind az 5 ezer emberen, de egy koronás közvetlen közelében lévőkre igen.


Azt pedig szinte mindenre azt lehet mondani, hogy nem a koronában halt meg. Ebben egyébként igazad van, nem közvetlen abban halnak meg. Az emberek többségének van valamilyen alapbetegsége. Pl. magas vérnyomás, asztma, allergia, sorolhatnám, amivel akár magas kort is megérhetnek. Viszont elkapják a koronát, és egy sima magas vérnyomás ból halálos betegség lesz. Többek közt, mivel a korona a szívet is károsítja. Szóval abban igazad van, hogy nem közvetlen a koronában halt meg, viszont még akár 20-30-40 évet is élhetett volna a nevezett alapbetegségével, ha ezt a vírust nem kapja el. Egy influenza miatt általában nem szoktak kórházba kerülni az emberek, csak megjegyzem. Van olyan 40-es éveiben járó ismerős is, akinek semmi baja nem volt, most mégis lélegeztetőgépen van. Nem mondom, hogy bele fog halni, remélhetőleg nem fog, de mint látható simán alakulhat ki súlyos állapot fiatalabbaknál is.

2020. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!