Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy rozsdás horog megszúrta a...

Egy rozsdás horog megszúrta a kezemet. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
Az eset kb 5 órával ezelőtt történt. Vérzett a seb. Csak most tudtam fertőtleníteni. Nem ment túl mélyre max 1 mm-re. A seb nincs feldagadva, illetve nem túlságosan piros. Kaphatok vérmérgezést, vagy az ilyen sebekkel általában nem kell foglalkozni?

2020. szept. 5. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vérzett akkor hogy kaphatnál vérmérgezést? Nyugi.
2020. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mármint ha 1 mm-re ment, akkor az komolytalan vérzés lehetett.
2020. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha az elmúlt 10 évben nem kaptál akkor érdemes lehet hétfőn felkeresni a háziorvosod, hogy ajánl-e erre tetanusz emlékeztetőt, de ezt a seb alapján egyénileg kell mérlegelni. Fontos, hogy a sérülés után 48 órán belül be kell adni, ha szükséges.
2020. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Horgászni voltál? Eredmény?
2020. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vérzett emberek!
2020. szept. 5. 21:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Mágneshorgászni voltam
2020. szept. 5. 21:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen pici sebnél nincs jelentősége. Az mindegy, hogy rozsdás-e, a mély, zárt sebek a veszélyesek, főleg, ha kosz ment bele (igaz, gyakran ami rozsdás, az koszos is). 1 mm az nem mély.
2020. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy, ahogy a 7-es írja. Azok a sebek veszélyesek (nem vérmérgezés, hanem tetanusz szempontjából) amiket nem ér levegő a mélységük miatt és földdel szennyezett tárgyak okozzák.
2020. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Istenem vééééééérzetttttt emberek segítség!!!!!! Te hol élsz szatyorba? Keresd meg anyucit majd segít!!!!!!
2020. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves kilencedik válaszoló! Nem értem, hogy miért kell így lehordani. Mindent kuldtúráltan fogalmaztam meg, szóval nem értem mi a problémád! A kultúrált válaszokat adó embereknek a segítségét köszönöm!😁
2020. szept. 5. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!