Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mire számítsak aszthmásként...

Mire számítsak aszthmásként ha elkapom a korona vírust?

Figyelt kérdés

Egy sima megfázást nagyon megszenvedtek. Fáj a tüdőm, nehezen veszem a levegőt , fáj a légcsövem.

Állandó gyógyszerem is van fulladásra. Mire számíthatok ha elkapom a vírust? 3 kisgyerek mellett nagyon nem hiányozna 1 kórházi kezelés.


2020. szept. 7. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Kb. ugyanarra, mint amikor elkapod az influenzát.
2020. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Azt, hogy félig latinul-félig magyarul fogod leírni az asztma szót.
2020. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Örülök utolsó, hogy lehetőségét adhattam neked, hogy belém tudj kötni. 😀

Első, köszönöm. Remélem, hogy tényleg csak annyi, bár eléggé le tud dönteni a lábamtól az influenza is.

2020. szept. 7. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
#3 köszi!
2020. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszabb a prognózis asztmásoknál, mint egészségeseknél. Jól értem, hogy állandó kortikoszteroidos gyógyszered van? Fölmerült, hogy az még használ is a koronavírus ellen, tehát enyhíti a lefolyását, de úgy tudom, ez sem bizonyítva, sem cáfolva nincs. De téged hátha megnyugtat :-) Azért persze tedd meg, amit tudsz, a fertőzés elkerülése érdekében.
2020. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, egy kicsit megnyugtattál, köszönöm. Állandó szteroidom van, fél évente járok allergológiára még mindig. Már 30 éves vagyok, de muszáj.
2020. szept. 7. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak felnőttként írtak föl először belélegzős szteroidot, előtte csak hörgőtágítóm volt, szükség szerint. Érdekes módon felnőtt koromra az allergiás tüneteim enyhültek, az asztma meg súlyosbodott. De összességében jobb, mert az allergia nálam messze nem volt tünetmentes gyógyszerrel sem, az asztma meg az. Kivéve, ha valami porfészkes sarokban nekiállok otthon takarítani. Azt három napig érzem utána.
2020. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!