Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 23h-ig lehetnek nyitva a...

23h-ig lehetnek nyitva a szórakozóhelyek a vírus miatt! Addig nem fertőznek csak 23h után! Vajon honnan kapják a veszélyes dózist a vírusok? De, honnan tudják a pontos időt?

Figyelt kérdés

Ez is hasonló eset, amikor Szept.1.-től a határok lezárása. Ez most inteligens, diplomás vírus akivel a kormány titokban megegyezett a dátumot illetően? (Ribbentrop, Molotov paktumnak is volt titkos záradéka).


A helyi időt UTC+1 óra, a vírusok főnöke tudja? Tehát tudja, hogy csak 23h után támadhatnak?



2020. szept. 16. 23:32
 1/7 anonim válasza:
72%
Véleményem szerint, ők ezzel a korlátozzással azt próbálják megállítani, hogy ugye aki bulizik, bebaszik, és rossznak tekinti a bulit akkor elmegy egy másik szórakozó helyre, ha ott ugyan ez van akkor így továb reggelig és hogyha valamelyik buliba volt egy fertőzött vagy netalántán már ő maga az volt, akkor ugye tovább vitte. Szerintem ezt akarják megakadályozni.
2020. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Lehetne értelme, ha így akarnának kockázatot csökkenteni. Minden egyes óra, amikor egy helynek zárva kell lennie, ahelyett, hogy nyitva lenne, lassítja a járvány terjedését.


De nekem se az a benyomásom, hogy ez kockázatcsökkentés szempontját leginkább figyelembe vevő intézkedés, inkább ilyen csinálunk valamit meg nem is típus. Mivel a Fidesz folyamatosan mini-közvéleménykutatásokat készít, lehet, hogy ez volt az az intézkedés, amiről úgy tűnt, hogy veszélyes népszerűségvesztés nélkül átvihető. Hogy mennyit ér, az már nem biztos, hogy fontos szempont. Valamennyit ér, ez elég valószínű, na de hogy mennyit... A maszkhasználat szigorítása inkább az, ami segíteni fog. Nem igazán értem, hogy eddig miért nem volt kötelező minden zárt térben, ahol idegenek találkoznak (és most miért nem kötelező még mindig).

2020. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2#- Azért nem kötelező zárt térben a maszk, mert nem volt róla szó a szerződésben. Megegyeztek a vírusok főnökével,hogy csak buszokon,vonatokon támadhatnak, másutt nem. Így parancsba adta a vírus főnök, az alkatona vírusoknak,hogy zárt térben nem támadhatnak.
2020. szept. 16. 23:53
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A nagyobb bulik ritkán kezdődnek 23 óra előtt, addig a legtöbb szórakozóhelyen kevesen vannak. Talán ez járt a szabályalkotók fejében.

Mondjuk, sok értelme nincs, legfeljebb majd diszkó helyett házibulikban fertőzik össze egymást az emberek.

2020. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

De kurvára támadhatnak, és én például ezért tényleg hordok maszkot minden zárt térben, akkor is, ha nem kötelező. Valamennyire engem is véd, ha meg pont én vagyok fertőzött, akkor a társadalmi haszna jelentős. Pont nem érdekel, ki mit gondol. De azért nekem is megvan a véleményem azokról, akik a kötelezőn túl egy szalmaszálat sem hajlandók keresztbe tenni a közös társadalmi érdek céljára.


Ettől még meg lehet ideologizálni azt, hogy eddig csak a tömegközlekedésen, boltokban és egészségügyi intézményekben kellett a maszk, meg ahol a munkahelyeken előírták: ezekre a helyekre nem jókedvében megy az ember, hanem mert muszáj. Szóval hiába mondok le a moziról, étteremről, mindenről, amiről le tudok, mert nem akarok megfertőződni, ha a boltban vagy a metrón a többiek nem hordanak maszkot, akkor megfertőzhetnek.


Hogy tényleg ez volt-e mögötte - hát passz. Szerintem inkább politikusi hasraütés, de lehet, hogy túl negativisztikus vagyok. Meg mintha nem menne át nekik, hogy ár-érték arányra kéne optimalizálni, és a maszk egy káros gazdasági hatás nélküli járványlassító eszköz, nem úgy, mint a zárás meg a kijárási tilalom, aminek a szükségességét jó esetben a maszkokkal megelőzhetjük.

2020. szept. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges látszatintézkedés ez is a pánikolók megnyugtatására. Annyi hatása lesz, hogy még egy szektort kicsinálnak. Az egyénekre kellene bízni, hogy mennyire ülnek fel a hisztivonatra. Én személy szerint szarnám le ezt az egész pánikoltatást. Aki fél, az húzzon szkafandert, maradjon otthon, szarom is le, de ez a színdarab kezd olyan unalmas lenni, mint a Barátok Közt.
2020. szept. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Discok nem nyithatnak ki, vendeglatohelyek meg akkor zarnak. Ott nem mindig van egymas seggeben tancolo tomeg
2020. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!