Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki most náthás, az tkp...

Aki most náthás, az tkp koronavírusos?

Figyelt kérdés
tkp=tulajdonképpen mindenki koronavírusos lehet most az országban, aki otthon van náthával? Ugye most rekordokat dönt itthon a fertőzés és nyáron, főleg ilyen kánikulába nem lehet megfázni. 5 kollega otthon van náthával és 3 már köhög, akkor ők is ?

2020. szept. 19. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

NEM, a nátha meg a koronavírus két különbözö dolog.

Másrészt a "megfázás" még vélelten sem attól jön, hogy valaki tényleg fázik/megfázik, hanem elkap valami fertözést.

2020. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Az is korivírusos lehet, aki nem produkál semmilyen tünetet. Tehát egyáltalán nem törvényszerű, hogy otthon ül. Amennyit a kínai kormány hazudott a vírusról, az alapján már sokkal korábban szétterjedt ez, csak nem vettük észre. Szerintem a nagy többség már egyszer tuti átesett rajta.

Én tavasszal legalább kétszer éreztem szarul magam napokig, de mivel amúgy is otthon tudtam maradni, így nem mentem orvoshoz sem vele.

2020. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem, de a statisztika miatt annak számolják.
2020. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
A nátha nem tipikus covid tünet, tehát a náthásokat nem tesztelik, nem számolják a koronások közé. Nem is tudják számolni, mert a náthásokat nem tartja számos senki. Nyilván a náthás is lehet koronás, pont annyira mint mindeni más.
2020. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Náthás vagyok, köhögök és kis hőemelkedésem is van.

De simán meg lehet fázni nyáron is.

Mondjuk én most épp egész nap megfagytam.


De pl. reggelente biciklivel viszem a gyereket oviba. Mire odaérek, főleg hogy egy domb tetején van, szakad rólam a víz, még télen is. De reggelente most sincs túl meleg. Őt pl. vastag kabátba, sapkába, kapucniba öltöztetem reggel és nem azért, mert túlféltem, hanem mert jégverem a keze mire odaérünk, már a téli overálon is gondolkoztam, mert 20 percet ül egyhelyben a bringán, miközben "száguldunk" és fázik, ő is mondja.


Szóval engem lever a víz, annyira, hogy munka előtt haza kell mennem lefürüdni és átöltözni. Nap közben ezer fok, de én pl. sokszor végzek késő este, szerintem egy ilyen késő esti hazabiciklizés közben fáztam meg.


De júliusban is megfáztam, nagy hőség után részt vettem egy egész napos kiránduláson, és pont aznapra lehűlt az idő, este már fájt a torkom. Egy hétig voltam lázas, aztán jöttek a megfázás tünetei, arcüregemre gyakran rámegy, majdnem 4 hétig tartott teljesen kijönni belőle.

2020. szept. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem húznék egyenlőségjelet. Én is megfáztam, mert az őrült hajnali és reggeli készülődésben és rohanásban kiizzadtam, és a reggeli hidegben megfáztam, meg az iskolakezdés amúgy is stresszesebb időszak egy családban. Így hát legyengült a szervezetem, elkaptam a szokásos nátha vírust, torokfájással, hurutos köhögéssel, orrfújással járt. Láztalanul, hőemelkedés nélkül, mégis izzadtam. Étvágyam volt, de fáradtabb voltam, mint a nátha nélkül, ez érthető. Másfél-két hétig voltam így. És ez van minden évben, legalább egyszer. Nem gyanakodtam koronavírusra, persze az esélyét nem zárom ki, de csupán kis esélyt adok neki, hogy köze lett volna hozzá. Nyár végen, ősz elején hatalmas hőmérséklet-különbségek vannak, reggel 12 fok van csak, persze napközben szép az idő. De ha kora reggel kiizzadsz (pl. a bolondok házától, ami többtagú család reggeli elindítása miatt van, kapkodás, ez nincs, az nincs, hol van, megvan-e, ez kell, az kell, siessünk), nyirkos a felsőtested, főleg a hátad, mellkasod, a pólód is nyirkos rajtad, közben a hideg miatt ez az izzadtság rajtad hideg nyirkossággá válik, és ha nem tudsz lezuhanyozni, átöltözni, és így maradsz fél órát, egy órát, míg pl. leszállítod a családod, addig jól lehűlsz te is.

Mellesleg, szerintem lehűlés nélkül is el lehet kapni, pl. boltban. A nátha vírus fertőző.

2020. szept. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
A vírusok csak exoszómák, vagyis élettelen antitestek, amikből minden ember testében több billió van. A "kovid" típusú kamuvírust pedig még soha nem sikerült izolálni, vagyis a létezése sem bizonyítható.
2020. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Uram atyám 7es! Neked nagy átmosták az agyad 🤣🤣🤣
2020. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol van kanikula?odamennék. Napkozben sincs
2020. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. A náthát ugyanúgy lehet kapni a korona vírustól függetlenül.
2020. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!