Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet, hogy autoimmun...

Hogy lehet, hogy autoimmun betegként sok-sok éve nem voltam influenzás csak megfázott?

Figyelt kérdés
2016 óta vannak komoly ízületi fájdalmaim és idén ősszel diagnosztizáltak Bechterew autoimmun betegséggel. Utólag belegondolva így baromi fura, hogy nem voltam influenzás csak néha megfáztam. 38-38,5 fölötti lázam és influenzaszerű panaszok miatti ágynak esés nem is tudom mikor volt utoljára talán még általános iskolásként. Szóval vagy nem mentem eleget emberek közé (valószínű, mert nincsenek barátaim és nem járok közösségbe, hobbim sincs csak itthon gépeztem/gépezek) vagy pedig egyszerűen marha nagy szerencsém volt eddig. Ennek tükrében mire számíthatok a covid-tól ami sokak elmondása szerint előbb utóbb mindenkin át fog menni. Rajtam is? Tényleg szinte sehova nem járok max boltba, ügyet intézni meg ilyen magányos dolgok. Ha megtartom ezt az életmódot, akkor elkerülöm a jövőben is a vírust?

2020. szept. 21. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly gyakorlatilag 10 hónapon át meg voltam fázva, hol jobban, hol kevésbé, de influenzára utaló tünetegyüttesem sok éve nem volt. Volt olyan, hogy magas lázam volt, de nulla légúti tünettel. Vagy mindenféle légúti tünet max. 38 fokos lázzal. Pedig kizárt, hogy ne találkoztam volna influenzavírussal, hiszen a vírusok mindenhol ott vannak. Nekem is van "alapbetegségem".
2020. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ezzel arra akartál utalni, hogy alapbetegséggel se fog ki rajtad az influenza? Amúgy mi az alapbetegséged?
2020. szept. 21. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Belgyógyászati problémák. Nem akartam utalni semmire, csak a tényeket írtam le. Azt sem mondtam, hogy nem fog ki rajtam az influenza, csak azt, hogy sok éve nem voltam influenzás. Nekem pont elég, ha "csak" egy átlag vírus betegít meg, mert attól is elég rosszul tudok lenni.
2020. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 DeeJay B. Atti válasza:

Kérdező! Nálam is hasonló a helyzet annyi különbséggel, hogy én 1-es típusú cukorbeteg vagyok lassan már 19 éve, eddig szövődmények nélkül megúsztam hál’ istennek. Régen, még általános iskolás koromban nekem is volt egy időszak az életemben mikor kb. állandóan beteg voltam. Influenzás is valamikor ötödikes koromban lehettem utoljára, na akkor nagyon szarul voltam, hetekig csak feküdtem 40 fokos lázzal, de szerencsére otthon kihevertem, nem kerültem kórházba. Majd miután befejeztem az általános iskolát, egyszer csak megszűnt ez a beteges korszak, sokkal ellenállóbb lettem a betegségekkel szemben. A szüleim mindig azt mondogatták, hogy a túlzott óvatosság soha nem jó, néha át kell esni 1-2 betegségen, hogy fejlődjön az immunrendszer és úgy látom igazuk volt. Őszintén bevallom a mostani járvány miatt sem aggódom különösebben. Bár az alapbetegségem miatt elvileg az elsők között vagyok a veszélyeztetettek listáján, úgy gondolom, hogy ez az egész rettenetesen el van túlozva. Szerintem egy jól karbantartott alapbeteséggel is nagyon jók az esélyek a túlélésre. De manapság valami okból nagy divat lett degradálni a krónikus betegeket még az orvosok között is. Én sokkal jobban aggódom néhány haverom miatt akiknek elvileg semmilyen más betegségük nincsen, mégis egy egyszerű megfázás is úgy legyengíti őket, hogy egy hétig nxomják az ágyat míg nálam nagyon enyhe lefolyása van. El se merem képzelni mit művelne velük a koronavírus, ha egy ilyen enyhe betegség is így földhöz vágja őket. Neked is azt ajánlom, hogy feleslegesen ne pánikolj a koronavírus miatt mert attól csak még joban legyengül az immunrendszered!


28/F

2020. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Neked könnyű. Én biológiai terápiát kapok ami gyengíti az immunrendszerem azért, hogy ne jelentkezzenek a betegségem tünetei. Vszeg ezért halnék bele, te pedig nem.
2020. szept. 23. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd azt épp te mondod meg, hogy ki hal bele. Neked se kéne, de itt sajnáltatod magad, hogy a te helyzeted mindenki másnál siralmasabb. Ekkora önsajnálattal és pesszimizmussal pszichésen fogod előidézni a saját hanyatlásod.
2020. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a hatossal. Kérdező, nem értem, hogy milyen jogon rangsorolod mások betegségeit. Nekem például van olyan 1-es típusú cukorbeteg ismerősöm, aki többször kötött ki kórházban valamilyen fertőzés miatt. Egy kezelt autoimmun betegség nem jelent sokkal nagyobb kockázatot. Több intézet adott ki az elmúlt időszakban tájékoztatást az autoimmun betegeknek, amelyben kiemelik, hogy a gyógyszerek elhagyása sokkal nagyobb kockázatot jelent a vírus szempontjából, mint egy jól beállított kezelés, és hogy csak akkor indokolt felfüggeszteni a terápiákat, ha a vírusos tünetek lépnek fel (természetesen ebben az esetben is csak szakorvosi utasításra). Természetesen vigyáznod kell magadra, de talán nem lenne haszontalan, ha felkeresnél egy pszichológust, hiszen meg kell tanulnod kezelni a betegségedet, s feldolgoznod ezt az élethelyzetet, mert más ezt helyetted nem fogja elvégezni. A biológiai terápiáért pedig adj hálát, 20 évvel ezelőtt sokkal sz*rabb kilátásaid lennének a normális életre. Rengeteg autoimmun vagy más krónikus betegséggel küzdő ember él Magyarországon. Lefogadom, hogy a te mikrokörnyezetedben is többen vannak, csak vagy nem veszed észre, mert természetesként kezelik már, vagy tényleg nem kötik az orrodra. Ráadásul ugyanúgy járunk dolgozni, tanulni, barátokkal lógni, sokaknak saját családjuk is van, tehát éljük az életünket immunszuppresszív gyógyszerekkel és sokszor hullámokban megjelenő tünetekkel. Akármennyire is borzasztó lehet a tudat, de ugyanolyan elvásárok vannak felénk is. Ez nagyon nehéz, hiszen a betegség egy plusz probléma (és minden egyes betegségnek 1000 arca van, tehát még azok a betegségek, amelyek nem tűnnek annyira "súlyosnak", is képesek egyes embereknél agresszívan megjelenni), de ugyanakkor egyfajta feloldozás is az, hogy mégsem vagyunk mások, mi is ugyanolyan emberek vagyunk. Természetesen kell kompromisszumokat kötni, de szerintem senkinek sem könnyű.. rengeteg ember van, aki egészséges ugyan, de súlyos traumákkal él együtt. Sosem tudhatod, hogy ki milyen keresztet cipel magával.
2020. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem te vagy,aki tavasszal is itt osztotta az észt?

Én primer immunhiányos vagyok. Olyan,mintha HIV fertőzött lennék,csak nekem veleszületetten csökkent a Th limphocyta számom.(meg még a B limphocyta számom is) Pár durvább fertőzésem volt eddig csak,autoimmun betegségek felé kezdtek el vizsgálni,mikor ez kiderült nálam.

Nem gondolnám,hogy ilyen hangnemben kéne mások állapotáról beszélni. Nyugtatni próbálnak téged,erre ez a válaszod.

2020. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!