Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a helyzet ezzel a 14 napos...

Mi a helyzet ezzel a 14 napos karanténnal, mi történik a koronavírussal ezen idő alatt?

Figyelt kérdés

Ha igazoltan fertőzött, vagy gyanús emberrel kerültem kapcsolatba, vagy csak tömegben voltam és két hétre karanténba vonulok, akkor a két hét alatt mi történik a vírussal?


Úgy értem, hogy ha tesztelés nélkül vagyok otthon, tehát nem tudom, hogy elkaptam-e vagy sem, akkor ha letelik a két hét és nem jelentkezett semmi tünet, akkor tutira nem kaptam el?

Vagy csak tünetmentes voltam?

Ha elkaptam, de nincs tünetem, akkor 14 után a vírus eltűnik a szervezetből?

Tehát a koronavírusból 14 alatt ki lehet gyógyulni?

Mikortól kell a két hetet számolni?


Igazából engem ez a 14 nap érdekelne, hogy pontosan miért is ennyi, és mi történik ez alatt?

Mert mindenki csak dobálózik a két héttel, de én még értelmesen elmagyarázva senkitől nem hallottam.


Nem vagyok beteg, és nem is vagyok karanténban, szóval csak a 14 nap logikája érdekelne?


Ha lehet az összeesküvéseket most mellőzük!


Köszi



2020. szept. 12. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tutira, de eléggé nagyon valószínűleg nem kaptad el, ha két hét alatt nem jelentkezett tünet.
2020. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

14 napon belül többnyire jelentkezni szoktak a tünetek annál, aki elkapta, és ki is alakul benne a betegség.

Ha nem jelennek meg a tünetek, akkor vagy tünetmentesen hordozod, vagy el se kaptad. Előbbinél a szervezeted fel tudja vele venni a versenyt, ezért meg se betegszel, 2 hét alatt el is pusztítja teljesen a vírust, így aztán fertőzni se fogsz tudni utána. Más ilyen jellegű vírusos megbetegedések se tartanak sokkal tovább. Ha nincs tüneted, könnyű belátni, hogy még könnyebben győzi le.


Ha tüneted van, vagy jelenik meg, akkor meg úgyis tesztelnek. Súlyos esetben meg ellátást is kapsz kórházban.

2020. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván oka van mindennek, hogy mit miért csinálnak, de nekem rokonom volt kórházban, műtétre várt és emiatt tesztelték, úgy derült ki, hogy pozitív. Amíg pozitív volt, addig nem lehetett műteni, így elkülönítették, és jött a várakozás meg a tesztelgetés. Ő két hétnél valamivel hosszabb ideig produkált pozitív eredményt. Azt meg ugye nem tudjuk, hogy mikor kezdett pozitív lenni, csak az első pozitív teszt ideje ismert.
2020. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 BlackSword ***** válasza:
Annyi a lappangási idő, tehát maximum annyi idő múlva kell jelentkeznie a tüneteknek, ha nem jelentkeznek tünetek, nem kaptad el
2020. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Két hét alatt kell, hogy jelentkezzenek a tünetek, így ha nem jelentkeznek, nem vagy koronás.
2020. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez félreértés, hogy ha nem jelentkeznek a tünetek, akkor nem kaptad el. Folyamatosan ezt nyomják mindenütt, hogy az, elkaphatod és lehet, hogy nem is fogsz tüneteket produkálni, de tünetmentesen is fertőzhetsz, van, akinek fel sem tűnik, hogy elkapta, de fertőz közben és ez a legveszélyesebb, mert azt se tudja az ember, hogy otthon kéne ülnie. A 14 nap arra van, hogy ha X esemény alatt, vagy x kontakttól (ami miatt karanténba dugnak) megfertőződtél, akkor úgy gondolják, hogy tünettel, vagy anélkül, de 14 nap alatt elmúlik és nem fogsz fertőzni, mire lejár a dolog. Nyilván vannak eltérések, lehet valaki sokkal előbb leküzdi, lehet, hogy valakinél meg esetleg tovább tart, de a 14 nap elég reálisnak tűnik. Sok országban még rövidítik is ezt, de hogy aztán ez jó-e vagy sem, majd kiderül. Igazából elég sok lépést nem a járvány természete alapján hoztak meg az országok, hanem a népharag meg a gazdasági mutatók miatt.
2020. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7-es Tehát azt állítod, hogy ha tutira el is kaptam a vírust, akkor is a fertőzéstől számított 14 nap múlva elmúlik, tehát gyógyult vagyok? Akár volt tünetem, akár nem?


De a fentebb linkelt cikk szerint a tünetek (ha lesznek) azok kb. a 11. nap környékén kezdenek el jelentkezni. Ezek szerint ha elkaptam és a 11. napon tüneteim lesznek, azok elmúlnak 3 nap alatt és mehetek szabadon? Vagy csak akkor érvényes a 14 nap, ha elkaptam ugyan, de tünetmentes vagyok, csak ebben az esetben múlik el 14 nap alatt?


De akkor mi van a kórházban fekvőkkel?


Igazság szerint a vírus kezdete óta csak dobálóznak ezzel a 14 nappal, de sehol nem találtam részletes, értelmes, és logikus levezetését annak, hogy mi is történik az elejétől a végéig.


(Biztos rossz helyen keresgéltem.)

2020. szept. 16. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem állítom ezt, valahol húztak egy vonalat még az egész kezdetén, aztán így maradt. Igazából ez arról szólt még az elején, hogy akkor 14 nap alatt biztos jelentkeznek a tünetek. Aztán jött a kínai vénember, aki több mint három hét után kezdett el tünetelni, ahhoz képest, hogy találkozhatott valakivel,a ki ráragasztotta, és akkor fú lehet tovább lappang, meg utána jött az, hogy 0 tünettel is fertőzhetnek az emberek, meg mit tudom én. Szóval ezt a tizennégynapot még az elején találták ki, azóta meg egy rakás dologra rájöttek, de ezen nem változtattak, gondolom azért, mert nem tudtak jobbat kitalálni. Egyébként én írtam a tünetmentes pozitív rokont, aki több mint két hétig volt pozitív és a pozitívsága kezdetét ugye nem is tudjuk tulajdonképpen, mert csak a kórházi műtét előtti kötelező teszt miatt derült ki.
2020. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Ha nincs teszted, akkor elvileg 14 nap van rá, hogy tünteted legyen, és ha nincs, akkor nem kaptad el. Nem tudom, hogy valójában így van-e, de nekem ezt mondták, ês én erre gondoltam.(Perpillanat házi karanténban vagyok, mert külföldön voltam, és a miatt asszociáltam erre.)

Azt viszont amúgy nem tudom, hogy akkor most a nem tudom melyik tesztnél miért pont 14 nap, mert egy nagy hülyeség az egész, mindenki mindent össze beszél.

Például páromnál külföldön 1 hetet online oktatásban kell lenni, 1-et meg egyetemen. Ennek mi értelme van, de komolyan? Egyik héten elkaphatod, másikon meg nem, vagy mi?

2020. szept. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!