Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Kihez fordulhatnék...

Segítség! Kihez fordulhatnék tüdőgyulladás gyanúval?

Figyelt kérdés

Náthából indult az egész, aztán átment köhögésbe, majd ott tartok már, hogy éjszakánként befulladok, köhögök (száraz köhögés), sípol a tüdőm, nem kapok levegőt, mintha a mellkasomon ülnének, szorít. Nap közben enyhebben a tünetek, de az egész napos köhögés jelen van, plusz nap közben is sípol a tüdőm, és szorít a mellkasom ugyanúgy.


Ma elmentem háziorvoshoz, aki felírt erősebb allergia gyógyszert (szerinte erős asztma ez az egész - ő hívott be ráadásul a rendelőbe, pedig légúti tünettel nen szabadna). Próbáltam mondani, hogy én mivel asztmás vagyok (szerencsére enyhebben), tudom milyen az asztma és valóban HASONLÓ, de én ezt másnak érzem, ez intenzitásában és időbeli kiterjedéseben is hosszabb (az asztma 1-2 óráig tart nálam).


Ma este megint lefekvés után befulladtam, nem kaptam levegőt, és hirtelen a fuldoklás érzés közepette, annyira féltem, hogy nem akartam várni, elmentem ügyeletre. Ott nyilván nem tudott kivizsgálni, az utcára kijott az orvos, mivel megvizsgalni sem tudott, ezért gyógyszert sem irhatott fel, de ajánlotta, hogy a házi orvostól kérjek beutalót tüdőgyógyászatra. Mondtam, hogy a házi orvos nem igazán vesz komolyan, szerinte ez asztma.

Ezen kiakadt az orvos, mondta, hogy hallja a zilálásom, a köhögést, ezzel ne várjak, mert lehet most még nincs akkora baj. Mondta h szerinte, ha súlyos az eset, akkor beutaló nélkül is fogadnak, de nem biztos... Lehet kell oda covid teszt. Csak ugye ez kitudja hány nap, én azt nem bírom. Napok óta nem alszom, vízszíntbe nem tudok helyezkedni, mert fulladok, tökre kezdek kikészülni. :(


Ha holnap sem fogadnak a tüdőrontgenre, én eskü asztalt boritok, ki vagyok merülve a nem alvastol, az aggodalomtol, attól hogy levegoert kell küzdenem és mindenhonnan csak küldözgetnek és mondják a tippeket, de semmi, SEMMI előrelépés nincs és én pedig egyre rosszabbul vagyok.


(a karma lesújtott, én eddig eléggé elbagatelizaltam ezt a covidot, mert enyhe betegségekről tudtam, aztán most ide kerültem... Aztán lehet nen covid, igazabol nekem már mindegy is, csak legyek már jól!


Ha holnap nem fogadnak rontgenre, mit csináljak?? Hívjak magamra mentőt vagy mi legyen? Úgy érzem, ez az egyeduli járható út, hogy végre valaki megvizsgaljon és kezeljen. Bár a kórházat el akartam kerülni, mert ha eddig nem is, na a kórházban tuti osszeszedek valami mast is, meg rengeteg negatívan hallani az ottani állapotokrol + látogatási tilalom.. Nem tudom, mi tevő legyek, ha holnap sem foglalkoznak velem a tüdőgondozóban, magamra hívok egy mentot, de nem akarok még egy éjszakát végigvirrasztani kb fuldokolva.


Sajnálom h hisztérias lett ez a kérdésem, de már idegileg nem birm


2020. szept. 22. 01:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Maga a betegség 4 napja tart, első 3 nap nátha, utolsó 3 nap tüdő problémák (értelemszerűen időben volt atfedés, mikor mindkettő egyszerre volt).
2020. szept. 22. 01:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hívhatod a mentőt is, igen, ha nagyon rossznak érzed. Sajnálom hogy a háziorvos ennyire nem veszi komolyan... Egy covid teszt sem ártana.

Jobbulást!

2020. szept. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értettem. Sok háziorvos olyan könnyelmű. Asztmás vagy, akkor biztos ez is az és le van zárva,de még ha az is lenne, azzal is kell kezdeni valamit. Nem tudok mást tanácsolni, csak annyit, hogy verd az asztalt amíg nem képesek megvizsgálni rendesen.
2020. szept. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rendelési időn kívül felhívhatod az ügyeletes orvost is, hátha ő többet segít, mint a háziorvosod.
2020. szept. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt ügyeleten, azt írta.
2020. szept. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2020. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kezdek jobban lenni, bár tegnap megint hőemelkedésem volt.


A fulladás elmúlt, a nehézlégzés megmaradt, de tegnap óta szedek köptetőt, és ez a száraz, kínzó köhögés kezd átmenni hurutosba, tehát kezd tisztulni a tüdőm. Viszont a torkom kezdett el újabban fájni. :D mindig jön valami újdonság

2020. szept. 23. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!