Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elrontottam a vérvételem? A...

Elrontottam a vérvételem? A vasnak mennyi idő felszívódni?

Figyelt kérdés

Csomókban hullott a hajam, ezért neten utánna néztem, hogy lehet a vashiány vagy b12 hiány, mert vegán voltam és nem különösebben figyeltem oda az étkezésre.

Ezért elkezdtem vastablettát szedni, és vas és vitamindúsan étkezni.

A vérvétel előtt 1 hétig már így ettem. A vérvétel eredménye egy pici vashiányt mutatott.

De így nem tudom hogy régebben mekkora lett volna, illetve az volt a hajhullásom oka? (Ami még mindig nem állt el)



2020. szept. 23. 08:56
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet attól, B12-t pótolni kell külön valamilyen formában, de ezt már tudod. Pontosan nem tudom mennyi idő alatt áll helyre, de a vashiány minimum heteket igénybe vesz.
2020. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az emésztőrendszeren keresztül felvett vas nagyobbik része a belekben oldhatatlan vasszulfiddá alakul és a béltartalommal együtt kiürül.
2020. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!