Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tavasszal miért zárták be az...

Tavasszal miért zárták be az iskolákat pár fertőzöttnél, ha most 1000+ fertőzöttnél mégsem zárják be?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 08:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Mert csak.

Nem unjátok ezeket a kérdéseket? :D

2020. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem voltam részese a dolognak - mivel nem vagyok se iskolás, se szülő - de tavasszal állítólag nagyon szar volt az otthoni tanítás, ezért tiltakoznak most kézzel-lábbal ellene.


Tudod, ez fontosabb, mint az emberek élete... :(

2020. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert tavasszal még kevés információ volt a vírussal kapcsolatban, nem tudták, hogy valójában mennyire veszélyes. Illetve most éppen az a stratégia, hogy ne zárjanak be semmit, mert a gazdaságnak mennie kell..
2020. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Eleg veszelyes, hogy nem jön helyre tobb honap utan se izleles-szaglas. Honnan tudja majd valaki, hogy romlott egy etel?

Szülök nem maradhatnak otthon annyit, muszaj dolgozni is.

2020. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy igen, a szülők már nem tudnák megoldani.

(Mondjuk ez nem magyarázza, hogy középsuliban miért ne lehetne ismét online.)

2020. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De egyetemeket lezárhatnák
2020. szept. 30. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülőknek nincs már több szabadsága és egyébként is elegük van, hogy a meló, háztartás, egyéb dolgok mellett még a gyereket is tanítsák.

Egy egyetemista már tud önállóan tanulni és nem kell rá vigyázni otthon.

2020. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

#6

Egyetemek közül több is áttért a digitális oktatásra már.

2020. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát az enyém nem
2020. szept. 30. 10:08
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

"Mert tavasszal még kevés információ volt a vírussal kapcsolatban" - ez az "érv" idegesít a legjobban. MI az, amit tavasszal nem tudtunk, de már tudunk? Most komolyan? A vírus szekvenciáján kívül. Mire Európába ért, már tudtuk a főbb tüneteket, a főbb rizikótényezőket, a lappangási időt, a halálozási rátát, a terjedési sebességet stb.


Azért, mert most az a politika, hogy "bejárunk, ha beled*glünk is". Az én egyetemem is nyomja a jelenlétet, miközben az egyetem területén ki tudja ki flangál akár már pozitív teszttel (már több ilyen esetről is hallottam). A tanárok közül is többen gyanú alatt állnak, de mivel nincs semmilyen tájékoztatás, fogalmad sem lehet róla, hogy aki melletted ül vagy aki föléd hajol, miközben gyakorlatot tart, az pozitív-e vagy kontakt vagy valami.


Igen, fontos a gyakorlat, az én szakomon is, de az egyetemeket akkor sem lett volna szabad kinyitni. Én egyéni tanrendet kértem, szóval valamennyire kispadról nézem a cirkuszt, de a gyakorlatokra persze így is be kell járnom. Most is önkéntesen elszeparálva ülök itthon, mert pletykaszinten hallottam, hogy nemrégiben közel voltam egy igazolt fertőzötthöz; no nem annyira, hogy hivatalosan is szóljanak róla. És persze nem akarok megfertőzni senkit, főleg itthon nem.

Óriási káosz van.

2020. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!