Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire félsz vagy félted...

Mennyire félsz vagy félted rokonaidat a koronavírustól?

Figyelt kérdés
0-Egyáltalán nem ; 5-nagyon

2020. okt. 3. 22:52
A kérdező szavazást indított:
0
1
2
3
4
5
88 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Valtozo. Idos es mindenfele nyavalyakkal de sok eve jol elboldogulo felmenoimet Budapesten feltem. Szinten nem egeszseges rokonomat alig fertozott videki varosban nem igazan feltem. Gyerekemet nagyon, de erre sajnos van okom. Magamat csak annyira, mint barmilyen mas betegsegtol (influenzas se akarok lenni es egy tudoembolianak se orulnek). Tudom milyen intenziv osztalyon lenni (sajat tapasztalat) es milyen a lelegeztetett felnott es kisgyermek is (masokat lattam előben). Emiatt inkabb amit tudok betartok es szeretnem a lehetoseget is elkerulni annak, hogy veletlenul "peches" legyek. Ettol meg elem a mindennapi eletem es nincs benne tobb retteges, mint eddig is volt.
2020. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nincs veszélyeztetett korban lévő rokonom, így abszolút semennyire. Alapból aggódós vagyok, úgy gondolom van bőven elég dolog ehelyett amin aggódhatok miattuk folyton :D Ez pont nem hat meg. Természetesen a szabályokat betartjuk, de a fejemben nem fordul meg, hogy pont ettől féltsem őket.
2020. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 David82 ***** válasza:
71%

Semennyire. A lényeg az, hogy nem szabad félni. Maga a félelem egy negatív érzés, a szeretet hiánya. Ha elképzeljük a szellemi síkot, Isten és az ördög egymással szemben állnak. Minden, ami pozitív, jó, igazság, stb. Isten oldalára terel, és őt erősíti, a negatív dolgok az ördög irányába, és okozzák a világ és az emberi élet tönkremenetelét.

Az ördög célja: elpusztítani a teremtett világot. Egy negatív hír ezért képes életre kelni, és rombolni, óriási károkat okozni.

2020. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A koronavírustól való rettegés messze több embert vitt el, mint maga a vírus. Olaszországban például ez történt, a pánik hatására egyik napról a másikra elmenekült a sok egészségügyi dolgozó és katasztrófa lett belőle. Ezt persze úgy interpretálják, hogy jaj nézd a vírus mit művelt az olaszoknál is jajj.
2020. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Vegyes. Idős, beteg rokonaimat féltem. Magamat nem igazán. De fegyelmezetten betartom a szabályokat, igyekszem védeni magam és másokat. De bárhol elkaphatom. A környezetemben is azt látom hogy a tavaszi pánik után hozzászoktak az emberek a veszélyhez. Persze egyéni, valaki túlságosan aggódik, valaki meg nem eléggé, túl könnyelmű.
2020. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Idos rokonom mar sajnos nekem sincs, igy csak a szuleimet feltem mert ok 55 illetve 60+osok es sajnos van betegsegunk-1.foku cukorbeteg-de persze azno esetukben ez azzal jar h a napi teendoket konnyen el tudjak latni, tudnak elni a betegseggel. En jomagam meg mar atestem rajta.
2020. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Anyukámat féltem egyedül. Apukám már nem él, én még fiatalkorúnak számítok és van egy kistesom. Plusz anya krónikus beteg.
2020. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyám, apám fiatal, de veszélyeztetett tüdőbetegség miatt, nagynéném szív miatt (műtve is volt), a két mamám és a papám se élnék túl szerintem a találkozást vele, így őket mind eléggé féltem. Magunkat nem, és a 7 hónapos babámat sem, nekünk semmi bajunk nem lesz...
2020. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!