Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet COVID? (hosszú)

Ez lehet COVID? (hosszú)

Figyelt kérdés
Úgy három hete lebetegedtem, egyszerű influenzának indult torokfájással, hasmenéssel és hőemelkedéssel, azonban 1-2 nappal később a szaglásom és az ízlelésem is elment. Pontosabban az ízlelésem nem ment el 100%-osan, annyit be tudtam határolni, hogy most éppen valami édesebbet, vagy sósat eszem, azonban lázam továbbra sem volt, csak hőemelkedés+fáradékonyság. Ekkoriban még nagyon drágák voltak a tesztek, azonban párom munkahelyén volt PCR tesztelési lehetőség. Mivel nem tudtuk volna magunknak megengedni a 30-40 ezres tesztet, így a tünetek jelentkezése után 4-5 nappal elment tesztelni, olyan alapon, hogyha én megfertőződtem, akkor neki is pozitív lesz a tesztje, de ez negatív lett. Ezt követően legyengültem, egy hétig nyomtam az ágyat. Eltelt három hét, és azóta sem érzem magam teljesen az igazinak, még mindig olyan érzésem van a nap végére, mintha “kerülgetne valami”, de összességében, nekem mégis az a legfurcsább, hogy még most is alig van szaglásom és ízlelésem. Pontosabban olyan, mintha kicsit kezdene visszatérni, de velem még sosem fordult elő ilyen, hogy elvesszem ezt a két érzékem, nemhogy ennyi ideig. Másnak is van hasonló tapasztalata?

2020. okt. 2. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte ugyan ilyen tuneteim vannak, holnap megyek tesztre. Egyebkent miert nem kertel hatosagi tesztet?

Illetve ennyi idovel a fertozes utan a gyorsteszt is kimutatja, hogy atestel e rajta, az meg csak 8000Ft.

2020. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2. Hatosagit azert nem kertem, mert az elejen tenyleg elhittem, hogy negativ, azota meg munkatarsam meselte, hogy o is harom hete var mar, hogy jojjenek ki tesztelni, de semmi. Koszi az infot, a gyorstesztet akkor megnezem magamnak. Egyebkent jobbulast kivanok, majd ird le a teszt eredmenyet 🙂


3. Azt hittem, hogy valami troll vagy, de akkor kivanom, hogy anyukaddal rendezodjon a kapcsolatod 😀

2020. okt. 2. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján ez majdnem biztosan covid 19.
2020. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok most, 2.hete kínlódok! Pénteken vették a mintát...
2020. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pozitív lett #1 vagyok.
2020. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tünetek mindenképpen covidra mutatnak, a szaglás/ízlelés zavara jellegzetes tünet. Az ellenanyag kimutatáson alapuló teszt kicsit kevésbé megbízható, mint a PCR.


https://www.youtube.com/watch?v=T2P2gdcKPWw

2020. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Igen, de a PCR csak azt mutatja ki, ha épp beteg vagy, azt nem, hogy átestél már rajta. Arra a gyorsteszt a jó.
2020. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!