Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem lenne jobb abbahagyni a...

Nem lenne jobb abbahagyni a covid-19 megfigyelését, tesztelését, nyomonkövetését inkább?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak hagyni beleolvadni az influenzaszezonba mindenféle vizsgálgatás meg görcsölés nélkül. Sajnos én úgy látom ez a tesztelés, analizálgatás, riogatás már több kárt okoz, mint hasznot. Gazdaságilag és az egészségügyi ellátások szintjén is káros amit most művelünk.

Ugyanakkor persze a maszkhordást/távolságtartást/önkéntes karantén dolgokat fenn lehetne tartani továbbra is, mondván az még a sima influenzaszezon okán is hasznos lehet.


2020. okt. 8. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Továbbra is tesztelni, követni kell a covid-19-et, megérik az ezzel járó hátrányok.
Hagyni kellene a tesztelést és az éves számadatokat figyelni ahogy eddig is tettük.
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mindegy. Magam részéről betartom a szabályokat, hordok maszkot, távolságot tartok, az átlagosnál is jobban kerülöm a tömeget, ha lehet. Híreket pedig nem nézek, tv-t már nem fizetjük, soha nem kapcsoltuk be, neten pedig nem olvasok híreket, mert ami egetverő és mindenkire érvényes, az úgyis eljut a fülembe. Katasztrófa pedig történik elég a világban, hogy ne akarjak megkéselt ember fájdalmáról vagy haláláról, esetleg kínzott állatokról hallani.


Aki viszont igen, lelke rajta, tegye nyugodtan.

2020. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Riogatni nem kell, de azért szerintem nem árt, hogy a szakértők tudják, hogy mi a helyzet a terjedéssel. Meg az orvosok, ápolók, akiknek esetleg az ország egyik végéből kell átmenni a másikba erősítésnek, jó ha kapnak egy kis plusz felkészülési időt. Másrészt ez teszi lehetővé, hogy ha valahol egy helyi, extra erős góc kialakul, akkor ott lehessen lépni.


De neked laikusként nem szükséges nézni az adatokat, ha ettől jobban érzed magad. Viszont az adatok publikálása úgy általában szerintem fontos, mert így kevésbé kezd el sumákolni a kormány.

2020. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Meeeert okoskodik aki nem ért hozzá?
2020. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem meg az ilyen embereket. Olaszországban szerinted mi történt? A vírussal nem az a baj, hogy nagy a halálozás, hanem a korházi kezelésre szorulók száma túl nagy + exponenciálisam terjed, szóval jó dolog figyelni és hamar lépni.

Igen, egyet értek, a gazdaságot életben kell tartani, mert ha az bedől, sokkal nagyobb kárt okoz. Én az utazást is támogatnám, hogy a turizmus ne álljon le, mert ha MINDENKI hord maszkot, akkor nincs nagy probléma. Persze ezt durván kéne megtorolni, pl 50ezres helyszíni bírság.

De ezektől független a vírus sajnos valódi probléma, amit ha túl sokan kapnak el, telítődnek a kórházak.

2020. okt. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja de ha a pénz az egészségügy fejlesztésére és a korházak bővítésére ment volna, nem lenne probléma.

Az meg, hogy minden nap erről van szó már unalmas.

A másik meg... Nem is valós eredményt mutatnak.

Mikor a kórházban megkérdezik, hogy beirhatjak-e, hogy a korona vírus miatt halalozott el a beteg? Akkor miről is beszélünk?

Aláírom, biztos ez is tud súlyos lenni, de kész röhej, amit csinálnak.

2020. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!