Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelezővé tennéd idehaza a...

Kötelezővé tennéd idehaza a kültéri maszkviselést?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 12:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
66 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Szabad levegőn nehezen terjed a vírus.
2020. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
41%

Nem! Szabadlevegőt, oxigént azért hagyj vegyek már!


A sok agymosott birka pedig, ha akarja, szívja vissza a saját széndioxidját a nap 24 órájában. Aludjatok abban is. Aztán ezért lesznek majd sokan betegek.

2020. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%
Én maszkpárta vagyok, szerintem nagyon helyes, hogy boltokban, tömegközlekedésen elő van írva. De kültéren semmi értelme.
2020. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
45%

#3

A maszkba a szádból, orrodból az elhasznált levegőt fújod, és azt szívod is vissza. Közben egy nedves közeg keletkezik mind az orr, mind a szájkörüli részen, ami jó táptalaj a baktériumoknak.

De szerintem te már annyira elkábultál a sok maszkhasználattól, hogy már azt se tudod, hogy mit írsz.

2020. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
49%
Ajánlom azt a cikket a sok birkának. Nem szívod vissza az elhasznált levegőt mert a maszk nem egy átjárhatatlan nejlonzacskó. Támogatom és fontosnak tartom a maszk hordásá zárt terekben, ahol nagy tömeg van szabadtéren és nem lehet tavolságot tartani ott is hasznos viselet. De ahol alig van ember nincs értelme, felesleges. De ha a sok marha nem veszi fel zárt térben és tovább romlik a helyzet lehet ide jutunk. Köszönjétek majd magatoknak. [link]
2020. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
58%
6. Nyilván azért hordják az orvosok is műteteknél mert annyira elbutultak. Nem is értem, hogy tudnak ezek az ostobák 4-5 órás műtéteket végigcsinálni ilyen oxigenhiányos allapotban. Nagyon buta vagy öcsi. Neke mértek oxigészíntet maszkban ráadásul ffp2en 99% volt. Hogy lehet ez ha épp fuldkoltam oxigénhiányos állapotban? Megmagyaráznád? :D
2020. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem zsúfolt helyeken - mint pl. reggel Budapesten nálunk egy belvárosi zebránál vagy még a megállókban simán állnak vagy 20-30-an vállt vetve, vagy amikor délután a játszótéren egy gombostűt nem lehet leejteni - kültéren is érdemes lenne hordani. De mondjuk túrázáshoz persze semmi értelme. Csak ezt meg úgyse lehet valami szabályzatban külön választani.
2020. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%
Kültéren nem. De a megállókban egyébként kötelező.
2020. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%

isten ments

én a megállóba se hordom,meg még sokan mások sem

2020. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
67%

Nem, max ott, ahol nincs mód távolságtartásra és nagyobb tömeg hosszabb ideig együtt van.

Ami zavar, hogy sokszor látok a gyalogközlekedést akadályozó turista/iskolás/nyugdíjascsoportokat, akik nem képesek egy oldalra tömörölve várakozni, és előfordul, hogy kikerülni se lehet őket normálisan és kénytelen átvágni az ember, ha haladni akar, ami normál helyzetben nem is lenne gond, de ilyenkor ...

2020. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!