Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan változott a véleményed...

Hogyan változott a véleményed (ha változott) és minek a hatására a koronavírussal/járvánnyal kapcsolatban a járvány kihirdetése óta?

Figyelt kérdés
2020. okt. 15. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Ezt már megkérdezted párszor és mindig balhé lett a vége. Unalmas.
2020. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

- A politika veszélyesebb, mint a vírus.

- A fejetlenség, kapkodó intézkedések több kárt okoztak, mint a vírus.

- Megbetegedések vannak, halál is, de járvány az még mindig nincs, nem is volt.

- Megint a kisember szívta meg, nem a gazdagok.

- Nem kell mindent elhinni, amit a tévében mondanak. Sőt jobb nem is nézni a butítódobozt. Helyette sportolni a friss levegőn, enni a zöldséget-gyümölcsöt. Nem kampányszerűen, utasításra, hanem magunktól, és mindig.

2020. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Az elején komolyabbnak gondoltam. Nem annyira vészes a helyzet, viszonylag gyenge vírusról van szó, ami az emberek nagyon nagy részénél nem okoz problémát. Ami komollyá teszi a helyzetet, az az emberek és politikusok hozzáállása. Már decemberben (!) átvészeltem a betegséget, mielőtt be lett jelentve, hogy Európában van a vírus. Tény és való, hogy mindaddig sosem voltam annyira beteg, de egy hét alatt viszonylag könnyen leküzdöttem. Nem csodálom, hogy néhány legyengült immunrendszerű ember meghal benne, de könyörgöm, egy influenzánál is hasonló eredményre jutnának. A szájmaszk viselését okésnak tartom, de azért ezt a nemzetközi reakciót picit túlzásnak érzem.
2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elöször kérdezem, és nem dobott fel hasonló kérdést kiíráskor.

Meg ugyebár változásról kérdezek.

Köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 15. 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én az Emberi Jogok Európai Bíróságát javaslom!!
2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minimum harmadszorra kérdezed nem kell kamuzni!
2020. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem én kérdeztem!

Mivel már többször is meggondoltam magam, kíváncsi voltam mások véleményére.

Majd visszanézem a kérdéseket, ha nem túl régiek.

2020. okt. 15. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Én kérdeztem a szavazásost, de 1-2 hónap múlva újra megkérdeztem volna. Mivel addigra változik a személyes érintettség szerintem.

Bár néhányan lehet azt látják, hogy az egyik ismerősük enyhe tünetekkel megúszta, akkor ők is, hát ez totál nem így van és sajnos még az se biztos, hogy az ismerősük nem kapja el újra és akkor nem lesz súlyos..


Szóval a legnagyobb gond számomra továbbra is az, hogy sokan fertőződnek meg és ez sok kórházban kezeltet jelent, jóval többet, mint influenza esetén és a kezelés hiánya halált is jelenthet illetve súlyos állapotba kerülhet, ami hosszú felépülést jelent és nem is biztos, hogy teljeset.


Másrészt itt van pár szép szám arról, hogy az intenzíven ápoltak elég nagy %-a hosszú távú szövődményekre számíthat, főleg szív, tüdő terén, de gyakori a véralvadási probléma is.

[link]

2020. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Az elején azt hittem a járvány összehozzá az embereket és egy szebb empatikisabb világ felé tartunk. Jól éreztem magam. Szeptember óta viszont az ellenkezőjét látom. Megint az önzés és a pénz dominál és az emberiség úgy érzem megérett a pusztulásra. Csak azt sajnálom hogy nem elég intelligens a vírus hogy azokat vinné el akik csak rombolnak és magukon kívül nem törődnek semmi mással.
2020. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2020. okt. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!