Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyikünk fertőzött, masikunk...

Egyikünk fertőzött, masikunk nem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A férjem Covid tesztje pozitív lett, az enyém negatív és van egy óvodás gyerekünk.

Vasárnap derült ki, hogy egy ismerős, akinél több órát töltöttünk Covidos, így akkor hazamentünk.

Szerdan teszteltek minket (a gyereket nem kell állítólag). Most derült ki, hogy A ferjeme pozitív, enyém negatív. A háziorvosom Szerint én kimehetek akkor, de a központi számot felhívtuk, ott azt mondtak, ezt nem az orvos dönti el, és megadta a területileg illetékesek számát, de ők meg elérhetetlenek.

Most mi a teendő? Máshol mi volt a protokoll ilyen felemás esetben?



2020. okt. 16. 12:49
A kérdező szavazást indított:
A negatív kimehetett.
Egyik sem mehetett ki.
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
a férjed csináltasson új tesztet, már bizonyos, hogy egy teszt nem elég a biztos diagnózishoz (sokszor hibásan mutat pozitívot)
2020. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A protokollt nem tudom, de a joerzesem azt diktalja, hogy termeszetesen karantenba vonulnank mind a harman. Az egy dolog, hogy a teszted negativ, de lehet, hogy 2 nap mulva mar pozitiv lenne. Nagyon szoros kontaktok vagytok, meg ha azt is mondanak, hogy nektek nincs karanten, akkoris necces lenne kozossegbe menni szerintem.
2020. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem hibás volt az egyik teszt, érdemes lenne ismételni mindkettőtök esetében.
2020. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

A negativ kimehet, nalunk is igy volt. A pozitivat viszont otthon is szeparalni kell.

Most ne aludjatok egyutt, ne erintkezzetek. Ferjeden otthon is legyen maszk.

2020. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A gyerkőc is lett tesztelve? Amúgy elvileg kettő, egymástól pár nap különbséggel végzett teszt bizonyítja igazán a fertőzöttséget.Egyrészt pár nap múlva még a tiéd is lehet pozitív, mert a férjed átadhatta.

Én biztos karanténba tenném magam is, bár hallani hogy az egy háztartásban élők esetén sem elvárás, hogy pozitív családtag esetén otthon maradjanak.Kicsit furcsállom..

2020. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy hallottam több érintettől is, hogy a negatív kimehet, ami persze egy vicc, mert ahogy már írták, lehet, hogy már pozitív vagy csak a teszt aznap még nem mutatta ki, és a gyerek is lehet akár tünetmentes pozitív is. A józan ész diktálta magatartás a mindhármótokra kiterjedő karantén, függetlenül az aktuális "protokolltól".
2020. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Semmit ne tegyetek, majd felkeres az NNK-tól valaki és elmond mindent. Csak az nem mehet ki közületek, aki igazoltan koronavírusos.
2020. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A negatív kimehet
2020. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Felhívtuk közben a központi számot: mindenki maradjon bent a férjem pozitív tesztjetol számított 10 napig. A negatív teszt csak 60% biztonság, mert azóta akar meg is fertőzhetett.

Hogy közben keresnek-e vagy lesz-e teszt, azt nem tudtak megmondani.

2020. okt. 16. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:

"A new study confirms what many suspected, that PCR testing even 8 days after infection shows 20 percent false negatives"

[link]


Sajnos még 8 nappal a fertőzés után is 20%-ban fals negatívot hozhat a teszt a cikk szerint, azaz lehet akkor az voltál, csak a teszt hibás.

2020. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!