Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi idő, míg teljesen...

Mennyi idő, míg teljesen kimegy az emberből a COVID?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, szétrágott kérdés. Ma kezdődött az őszi szünet nálunk, és tegnap amióta hazaértem köhögök. Ma már taknyos is vagyok, a fejem is fáj, de szagokat és ízeket érzek, nem vagyok annyira gyenge, hogy ne tudjam csinálni itthon a dolgom. Az osztályfőnökünk most írta ki, hogy az osztályban ketten pozitív tesztet produkáltak, és tegnap is rengeteg hiányzó volt. Sajnos itt eléggé divat, hogy körbeölelnek mindenkit reggel, engem is megölelt egy lány, aki covidossal érintkezett, tehát valószínűleg az vagyok.

Szóval mennyi idő kb. mire tudok már menni nagyszülőkhöz?


2020. okt. 22. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen változó. Egyik családtagom 2 hét után negatív tesztet produkált. Ahova edzeni járok, az egyik edzőtársamnak semmi tünete nincs szinte, de egy hónapja nem tud negatív tesztet produkálni, folyamatosan pozitív, úgy, hogy szinte semmi tünete nincs, és otthon rohad szerencsétlen.
2020. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

az egyik ismerősöm covidossal járt dolgozni egy autóval, mégse lett az...

szóval nem venném ezt a helyedben ilyen készpénznek.

2020. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem 100%, hogy az vagyok, de azért így elég nagy rá az esély. Minden esetre akkor sem tervezek sehova se menni egy ideig, csak arra lennék kíváncsi, hogy meddig nem szabad. Mert most ugye jön majd a halottak napja, terveztünk menni nagyszülőkhöz, de így nem tudom, hogy lesz-e belőle valami.
2020. okt. 22. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
#1: Ez azért rohadt nagy kicseszés szegénnyel. Miért kell háziőrizetben maradnia egy egészséges embernek? Ez nem normális. Na ezért nem fogom én engedni, hogy teszteljenek, mert ez már pofára megy.
2020. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha volt pozitív kontaktod és köhögsz is, ill. van hőemelkedésed, lázad, akkor a háziorvosod, ha normális, kér neked tesztet. Ha még rendel ma, próbáld meg felhívni. Különben ki kell tűrnöd a hétvégét. Fizetős helyen nem fogadnak tünettel. Ha nem sikerül, de elmúlnak hétfő-keddre a tüneteid, megpróbálhatsz gyorstesztet (ujjbegy) kérni fizetős helyen. Ez 15.e ft körül szokott lenni.
2020. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közvetlenül nem érintkeztem koronással, viszont ugye megölelt olyan, aki igen. Köhögök, és mostmár lázas is vagyok. Azt, hogy orvoshoz fordulok-e, azt sajnos nem én döntöm el. Meg igazából nem is érzem szükségesnek, 16 éves vagyok, nagy eséllyel kiheverem, ha meg nem, akkor így jártam, nincs vesztenivalóm.
2020. okt. 22. 17:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!