Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valami baja a vákum...

Lehet valami baja a vákum csomagolt cs. Nélküli tarjának ha fagyasztóban volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Márciusban 14 én vettünk egy bontatlan vákumcsomagpolt (pick) cs. Nélküli tarját. És egy az egybe be tettük a fagyasztóba. Azelőtt mátcius 09 körül voltunk nagyon betegek. Szerintem covid volt akkor is. Anyukám lehet akkor még beteg volt és le lehelhette vagy köhöghette a csomagolást. Lehetséges hogy maradt covid a csomagoláson és bekerült a fagyasztóba?


Elpusztulhatott ott?

Mekkora esély van rá hogy fertőz a csomagolás?


Ismétlem a csomagolásról van szó.

Köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 31. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
biztos, hogy nincs rajta a fertőzés. ha volt is, az elfagyott
2020. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvastam olyanokat, hogy a koronavirus nagyon sokáig megmarad hidegben. Nem árt neki. De ezzel ne foglalkozz ha fel akarod használni. Vákuum csomagolás birja a mosást. Mosd meg rendesen mosogatoszerrel legalább 1 percig, utána bontsd fel csak. Jo étvágyat!
2020. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen énis olvastam olyanokat, hogy nem árt neki a hideg, azért kérdeztem, mert ilyen jellegű kérdés nincsen sehol kiírva. Ma reggel vettem ki, tiszta jégkocka volt és havas. És a mosogatóra raktam kiengedni (műanyag csepegtető).


1, honnan veszed hogy nincs rajta fertőzés?

2020. okt. 31. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

a mélyhűtőben mínusz 18 fok van, szerintem ott már nem élné túl a vírus. innen (egyes voltam)

ja, és a sütőben és/vagy a serpenyőben 100 fok lesz. kizárt, hogy fertőzzön.

2020. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egyes. a csomagolásról van szó. Nem tudjuk, hogy anyám ha beteg volt még akkor jutotte-e be vírus a csomagolással együtt a fagyasztóba vagy nem.

Ha igen túlélte-e és ha most kivettük akkor lesz-e bajunk vagy nem....

2020. okt. 31. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

ezt magyarázom, baszki, hogy fagyasztóban, a mínusz 18 fokban elfagytak, elpusztultak, kész, kampec. ha nem így lenne, az összes, a boltokban lévő mirelit terméket kihajíttatta volna a NÉBIH (tudod, hány ember fordul ott meg naponta? akik esetleg koronások? ) de még a kenyeret/kiflit is végig tapogatják?

öblítsd le, utána fertőtlenítsd a kezedet, oszt annyi. ha meg mégis rákerül a húsra a kibontás közben - ami kizárt -, a hús úgyis átsül, akkor végképp nincs vírus.

2020. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
vagy dobd ki a francba. ennyit parázni..
2020. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Magatol a hidegtol nem pusztul el.


Az ido miatt mar megtehette.

Dr ha ugyis megfozitek, akkor mi a gond? Ti ki se jartok sehiva, van egy bunkeretek??

2020. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindegy akkora cirkusz lett itthon hogy ki dobtam....
2020. okt. 31. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!