Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A köpölyözésnek van értelme?...

A köpölyözésnek van értelme? Van tudományos hatásmechanizmus?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 14:41
 1/9 Carragher_x ***** válasza:
40%
Nincs.
2017. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mittudomain ***** válasza:
64%

Van értelme. De nem jó mindenre, tehát ez sem az a csodabogyó ami megold minden bajt. Ennek is megvan a helye, azaz mikor, miért javasolt a használata. Egy alkalomtól senki ne várjon csodát, ezért van hogy elmennek egyszer aztán véleményt formálnak. Aki kondizni jár se 1 alkalom után lesz izmos.


Nyilván aki nem hisz akupunktúrában és más alternatív gyógymódokban az nem fogja alkalmazni.

A tudomány részét nem tanulmányoztam, csak használtam. Miután személyes tapasztalatot is gyűjtöttem bátran kijelenthetem, hogy hosszútávú alkalmazása ugyanolyan hasznos, mint más, az egészségmegőrzéssel kapcsolatos hosszútávú kezelés. Minekután vérbőséget okoz (bizonyos meghatározott pontokon), ezért hasonló mint a szauna. Nagy túlzással.. de a szauna sem 1 alkalom után hozza a kívánt eredményt. Nem véletlen, hogy ahonnan elterjedt, szinte napi rendszerességgel alkalmazták.

2017. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
A köpölyözés gyógyító hatása is, mint minden terápiának, a placeboban rejlik. Sokan vérbőséggel magyarázva támasztják alá a gyógyító hatását azért, hogy a beteg higgye el a gyógymód hatékonyságát. És ha már meggyőztek, elhitted, akkor a szervezeted oxigéngazdálkodása a betegség legyőzésére koncentrálódik.
2017. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"És ha már meggyőztek, elhitted, akkor a szervezeted oxigéngazdálkodása a betegség legyőzésére koncentrálódik."


És a placebó hatásmechanizmusa tényleg ez? Ez most tudományosan alátámasztott, amit mondtál, mert tök érdekes. Meggyőzés hiányában a szervezeted oxigéngazdálkodása hatékonytalan?

2017. ápr. 15. 21:41
 5/9 Mittudomain ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet a placebo hatással. A vérbőség előidézésének önmagában nincs sok értelme. Előidézhetsz vérbőséget azzal is ha kiszívod a karod egy pontját, jobb nem lesz tőle. Aki nem ismeri a meridiánokat és az akupunktúrát (kínaiak már elég régről ismerik), humbuknak fogja tartani úgy, hogy zéró a tapasztalata, csupán van egy hitvallása miszerint nem hisz benne és innentől fogva hülyeség.

Miután saját magamon tapasztaltam a köpölyözés és akupunktúra hatásait is, valamint volt alkalmam több emberen is megfigyelni a hatást akik nem hittek benne, azt kell hogy mondjam a placebo hatásnak nem sok köze van hozzá. Miután saját tapasztalattal és sok mintavételezéssel tudom alátámasztani amit leírtam, biztosan nem igaz :) Cikkeket olvasva a neten még nem lesz valaki sem szakértő, sem okos sem tapasztalt.

2017. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szervezet oxigéngazdálkodásával még nem foglalkozott a tudomány behatóbban. Az orvoslás alapjában a kuruzslásból indult ki, és ma már számtalan szakágra bomlott. Az orvosi társadalom fejlődése elengedhetetlenné teszi a szakosodást, ami nem engedi, nem teszi lehetővé a tanult ember tisztán látását.

A placeboról olvashatsz a wikiben: nem zárja ki azt az állításomat, hogy a szervezet oxigéngazdálkodása vezérel minden folyamatot az egész szervezetben.

2017. ápr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szabadsagharcos válasza:
Nincs. Semmilyen tudományos, kvantitatív kutatást nem sikerült róla összeállítani; de még egy nagyobb mintaszámú, komparatív klinikai vizsgálatot sem.
2021. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor az Olympiai versenyzők mijért használják? =)
dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a köpölyözést a moldáviai magyarok is használják, mint ősi gyógymódot...
dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!