Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet kezdeni valamit ezzel a...

Lehet kezdeni valamit ezzel a helyzettel vagy bele kell törődni? Munakhelyen hiába kötelező a maszk a közösségi terekben rajtam kívül senki nem hordja, még az irodaház ajtajára is kitették az erre vonatkozó táblát mégsem veszi fel senki.

Figyelt kérdés
Sokan betegen is bejárnak. Távolságot tartani a szűk folyosón nem lehet. Gondoltam megemlítem a főnökömnek, hátha szól a kollégáknak vegyék komolyabban a dolgot. Mivel ő sem volt maszkban és a vele egy irodában dolgozók sem ìgy nem láttam értelmét. :(

2020. nov. 4. 10:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet. Hordd a maszkot, tartsd a távolságot, és rendszeresen moss kezet.
2020. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Távolságot tartani nem lehet mint írtam. A többi eddig is így volt/van.
2020. nov. 4. 10:35
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Be kellene vezetni a home office-t. Esetleg ezt megemlíthetnéd. Kötelességük felvenni a maszkot, nem veszélyeztethetnek másokat.

Aki meg betegen bejár, minek jár be?

Szerintem meg lehet említeni a főnöknek, legfeljebb leszarja vagy bepörög. Az egészséged akkor is fontosabb.


Esetleg van még valami, nem tudom működne-e, de kamuzhatod, hogy beteg vagy vagy vírusos vagy, és akkor két hétig muszáj otthon lenned.

Bár ha ezt teszttel kell igazolni és nem vagy vírusos, akkor sajnos ez nem működik.


Szerintem ez nem megengedhető, hiszen már lassan naponta 100-an halnak meg és egyre több a koronavírusos.

Legrosszabb esetben akár a rendőrségnek is lehet szólni, mert ez igazából törvénysértés.

2020. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%
Tegyél névtelen bejelentést hogy váratlanul menjenek ellenőrizni...
2020. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jól tetted, hogy nem szóltál, haverom megtette, kiutálták, most munkanélküli. - Hordj min. ffp2-es maszkot, akkor kevésbé számít, hogy mások nem hordják.
2020. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezek a maszkviselést érintő korlátozí intézkedések munkahelyekre mennyire vonatkoznak. Irodában dolgozom nem boltban vagy étteremben. Felesles azzal játszanom, hogy beteg vagyok mert az max 2 hét aztán ugyan ez van. Hónapokra nem fog kiírni a semmire és megélni sem tudnék annyi ideig táppénzből. Egyébéként sem akarok hazudozni a háziorvosnak mert veszélyeztetett vagyok ha hármat tüsszentenék azonnal kérné a tesztet. Nagyon lelkiismeretes orvos. Ezzel nem jó játszani. Mert ha tényleg baj lesz nem fog komolyan venni. Március áprilisban HOban voltunk. De most fel sem merült a vezetés részéről. Mikor volt fertőzött sem teszteltek senkit nem küldtek HOban senkit. Azt mondták azért nincs HO hogy ne tűnjön úgy a felső vezetésnek hogy bizonyos emberek nélkül is működnek a dolgok és ne legyen leépítés a járvány után. :( Pedig HOban személy szerint sokkal többet dolgoztam mert nyugiban meg kipihenten gyorsabban tudtam haladni. De itt úgy állnak hozzá mintha az nyaralás lenne nem munkavégzés. :(
2020. nov. 4. 10:48
 7/29 anonim ***** válasza:
12%

Annyira, hogy semminek nem néztél utána.

Innentől az az érzésem, hogy Balázska szokásos kérdése.

2020. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

5. Igazad van. Én is ezt érzem. Szerencsére saját irodám van. Ha bejön valaki annak azért szólok, hogy vegyen maszkot és én is felveszem azonnal. Már emiatt is gúnyolódnak rajtam meg azért is mert ahogy bérek kézmosással kezdem a napot.

:( Elég rosszul esik de azért azt már nem hagyom hogy hozzám is bejöjjenek maszk nélkül. Egyébként ffp2est hordok. Ez egyértelmű.

2020. nov. 4. 10:51
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Ha eddig nem vették komolyan a járványt, és nem hordtak pl. maszkot, egyre nehezebben fognak ezen változtatni, mert azzal beismernék, hogy heteken át felelőtlen hülyék módjára viselkedtek. Viszont se téged, se idős hozzátartozódat nem fogják ápolni, se a temetési költséget kifizetni, de még csak a kínlódást se tudják átvállalni senkitől, aki olyan peches, hogy nem ússza meg enyhe tünetekkel vagy tünetmentesként a fertőzést, amit esetleg valamelyiküktől kap. És itt mindegy, hogy te leszel beteg, vagy te csak hazaviszed, és majd az anyád, vagy bárki más, esetleg a fogorvosod betegszik meg a lánc végén.

Szólj még egyszer a főnöknek, és utána jelezd, hogy hogy nem mész be olyan helyiségbe, ahol bárki is maszk nélkül tartózkodik.

A munkáltatódnak kötelessége biztosítani minden dolgozó számára a fertőzésmentes, egészséget nem veszélyeztető környezetet. Tehát vegyél 10 egyszer használatos maszkot (ha a munkáltató nem ad, pedig kéne, hogy adjon), nyomd az irodista kezébe, hogy tegye fel, és utána írass vele jegyzőkönyvet arról, hogy X. kolléga köhög és tüsszög, Z meg Y nem visel maszkot, ezért te most hazamész, és otthon várod a feladatokat, ilyen és ilyen elérhetőségen.

Pecsét, aláírás, tanúk, három másolat, egy neked, egy a közvetlen főnöknek, egy meg a felettesének.

Ha van nálatok szakszervezet, hozzájuk is fordulhatsz, főleg, ha tag vagy, de általában jó fejek, és akkor is segítenek, ha nem léptél be.

Egyébként az ÁNTSZ (vagy ahogy most épp hívják őket) bevonását is megfontolnám.

2020. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
7. Minek és hol kellett volna utána néznem? Ha elarulod utánanézek. Nem tudom ki az a Balázska....:/ Nem tettem fel a témában még kérdést.
2020. nov. 4. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!