Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid esetén akinek gondja...

Covid esetén akinek gondja volt az íz érzékeléssel, és a szaglással, azoknak teljesen megszűnt az érzékelése, vagy csak csökkent?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva pár napja, ma reggel viszont alig volt íze és illata a reggelimnek. De ez lehet a megfázástól is. Ezért kérdezem, mennyire vesztik el ezeket a képességeket azok, akik átestek rajta. Köszi!

2020. nov. 8. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem feltétlenül. Senki sem tudja igazán, hogy tényleg koronás volt-e. Hisz pozitív a tesztje fűnek, fának. Sok a tünetmentes, de ritka az íz, szag elvesztése.
2020. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy covidos voltam-e, de orrdugulásom volt, fáradékony voltam, de lázam nem volt.


Egyáltalán nem éreztem ízeket, szagokat, olyannyira nem, hogy sem a döghús, sem a tömény szagát nem éreztem, ízre pedig adhattak volna romlott tejet, azt se éreztem volna.

2020. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálam ez mindig minden megfázás jellegű betegségnél jelentkezett eddig is, csodálkoztam is rajta, hogy az emberek ezt most valami újdonságként covidos tünetnek tekintik hirtelen. Meg vagyok róla győződve, hogy sok ember eddig egyszerűen nem figyelte meg, hogy veszít a szag és ízérzékelésből mikor meg van fázva. A teszt a biztos, én ilyen dologra nem engedném parázni az embereket.
2020. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Akinek be van dugulva az orra, az nyilván nem érez szagokat, és ezért ízeket is kevésbé.

Nem "az emberek", hanem "az orvosok" tekintik covidos tünetnek - és nyilván több adat alapján mondják, hogy tipikus tünet, mint az első válaszoló, aki szerint ritka.

2020. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek csak részben ment el a szaglásuk, izerzekelesük, másoknak meg teljesen. Az is változó, hogy mikor tért vissza.
2020. nov. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség, en most vagyok benne. Hogy elmegy izlesed, szaglasod ugy hogy nem vagy nathas. Be van dugulva az orrod de nem folyik. Pentekre ment el teljesen. Es most kezd folyni az orrom.
2020. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. Bocsi a kerdesr3 annyit valaszolok hogy a szaglasod teljesen elmegy. Az izerzekeles meg olyan ha eszel eroset kis ido utan erzed h csip... De maga az izt nem erzed.
2020. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, tudom milyen az, amikor sima megfázás miatt nem érzem a szagokat, ízeket. Akkor is érzem, csak kevésbé intenzíven.


De most SEMMIT nem éreztem. Egyáltalán azt sem hogy tej, kakaó, vagy narancslé-e amit iszom. Még vízízű sem volt, csak szimplán a folyadék érzése volt meg.

2020. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tök fura lehet... 😕
2020. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na hát kérdésem óta változott az egész. Akkor még úgy meg is voltak a szagok, ízek, csak csökkentetten. Mostmár íz az egyenlő a nullával. Még az orbit rágó is három percig csíp, de nulla mentol érzet.

A szagok, hát hasonlóan a "picit mintha" de lehet csak beképzelem, hogy érzek valamit, mert tudom milyennek kellene lenni. A tea közül nem bírtam dönteni, hogy karácsonyi fahéjas, vagy szilvás, vagy gyömbéres citromos legyen, mert nem éreztem. Csináltam egy szilvás fahéjasat. Fölösleges volt. Ízre sincs semmi íze.

De amúgy teljesen jól vagyok, az eddig folyamatos fejfájás, meg a náthás tünetek megszüntek. Ez így teljesen normális ha covid, hogy a végére veszted el az érzékeidet??

2020. nov. 8. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!