Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid esetén akinek gondja...

Covid esetén akinek gondja volt az íz érzékeléssel, és a szaglással, azoknak teljesen megszűnt az érzékelése, vagy csak csökkent?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva pár napja, ma reggel viszont alig volt íze és illata a reggelimnek. De ez lehet a megfázástól is. Ezért kérdezem, mennyire vesztik el ezeket a képességeket azok, akik átestek rajta. Köszi!

2020. nov. 8. 08:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igen. Mindenkinél kb más lefolyású, de sima nátha ennyire nem foszt meg az ízérzékeléstől.
2020. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csináltam egy szilvás fahéjasat. Fölösleges volt."

:D

Az a fontos, hogy azért mégiscsak jól vagy. Remélem, így is marad és minél előbb visszajon a szaglásod meg izerzekelesed is.

2020. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmit sem érzem, se szagokat se ízeket. Két hete itthon vagyok, a tesztemre várok :/:)
2020. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 BorcsI79 válasza:
70%

Szia, Szeptemberben ment el a szaglásom, ízlelésem.

Nagyon gyengén éreztem, h sós v. édes.. keserű.. savanyú valami. Ennyi. 3 hét után jött vissza.

Viszont.. a mau naig van olyan illat amit nem érzek... és minden ételnek, kávénak van utóíze.. mindenben ugyanazt a rossz ízt érzem.

2020. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

November óta nekem bár vissza tért a szaglásom, rengeteg a "szagtévesztés". Hibásan ismer fel illatokat.

Pl. Napraforgó magot, tésztának. Hagyma szagot, valami gusztustalan testszagnak. Jellemzően olyanokat nem tudom megkülönböztetni, vagy tévesen azonosítom, aminek valamilyen szinten hasonló illata van.

És van egy jellegzetes illat, amit érzek minden kellemetlen illat esetében, mindegy, hogy az lefolyó, frekália, vagy valami teljesen más. Ugyanolyannak érzem.

Nem tudom mikorra fog rendeződni, de hatással van az ízekre is.

2021. márc. 12. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!