Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetek így beteg ha...

Hogy lehetek így beteg ha mindenhol szabályosan hordtam a maszkot?

Figyelt kérdés
Szombat reggel torokfájásra ébredtem, és alig tudtam kikelni az ágyból, étvágyam se volt. Tegnap délután már ki tudtam kelni és étvágyam is volt, enyhült a torokfájás. Ma már úgy keltem hogy alig kapok levegőt és éppenhogy érzek szagokat és ízeket. Hogy lehet ez, ha mindig normálisan hordtam a maszkot ami annyira véd? Amúgy ez korona lehet?
2020. nov. 9. 09:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Te is összetapicskoltál valami olyat amit egy beteg is.
2020. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
De nem járok sehova mint említettem :-D
2020. nov. 9. 10:24
 13/27 anonim ***** válasza:
68%
Rendelni csak szoktál, ha mászkálni nem is. Azzal is bejöhet simán. Vagy ha a postás hoz levelet/számlát. Tényleg bármivel.
2020. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Ember, gondolkozz már. Hideg van, ha nem öltöztél fel rendesen, vagy magadra nyitottad az ablakot, akkor simán bekaphattál valamit.

Mit is teszel egészséged megőrzéséért napi szinten?

2020. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A tesztek alapján egyszerű textil/sebészeti maszk kb 15%-osan szűri ki a vírust a befele, míg kifele irányába 70% körül.


Az alábbiak számítanak főleg a rizikó szempontjából

- egy helyen töltött idő hossza

- tevékenység jellege (beszéd, kiabálás stb )

- szellőzés


- alkalmak száma

- maszk szűrőképessége

2020. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%
Kérdés milyen maszkot hordtál? Mennyire figyeltél a kézfertőtlenítésre? Az ahova "muszáj" vajon mit jelent? A fertőzőttekről többnyire kiderül, hogy a "nem voltak sehol" mellett csak összefutottak egy ismerőssel, felszálltak a tömött buszra, kézmosás vagy fertőtlenítés nélkül nyúlkáltak az arcukhoz, fogadtak szerelőt vagy futárt stb. A maszk főleg az ffp2 véd. Nem 100%ban de ha mindkét félen van és tartanak 2 méter távolságot akkor 100% os a biztonság. Ha ez nincs meg akkor nem 100%os. Textilmaszk meg nem sokat véd max ha mindenkin lenne. De nincs sajnos. A bolti áru is lehet fertőzőtt összefogdoshatja bárki mire a boltba kerül. Pekaruk esetében fertőtlenítésre sincs lehetőség. Egyebként meg nem csak a covid létezik más is lekaphattál.
2020. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%
14. A hidegtől nem leszel beteg. Kell kórokozó is hozzá. ;)
2020. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%

Pont ezért. A maszkviselés többet árt mint használ. Bakteriális tüdőgyulladást okoz a nem steril maszk viselete. És mivel az emberek (ellentétben a kórházban, műtőben dolgozó orvosokkal) ugyanazt a maszkot hordják napokig, hónapokig, (ráadásul a kórházaknál jóval kevésbé steril helyeken is hordaniuk kell) többen fognak megbetegedni a maszk miatt, mint amennyi vírust megfog a maszk.

Minél jobban kötelező a maszk, annál több a fertőzött is.

Meg aztán minden betegségnek van egy tudati része is. Aki fél tőle és állandóan rágondol, az könnyebben betegszik meg.

2020. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
43%
18 te valami nagyon hülye vagy. Ki hord koszos maszkot? Max te meg a hajlaktan. Bugyit meg zoknit sem cserélaz gondolom.
2020. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%

18! Nem a maszk viselés árt, hanem a buta igénytelen emberek ártanak maguknak. Francért nem lehet esténként kimosni azt a 4-5 db maszkot amit napközben hordanak? Ne mondja nekem senki, hogy nincsen pénze maszkra, mert ha nincs is, már bőven lehetett volna varrni kézzel is a járvány kezdete óta. ( Tudom miről beszélek, 0 varrás tapasztalattal varrtam magamnak még a legelején, amikor nem árultak mindenhol mosható maszkokat, kb. 2,5-3 óra alatt megvolt, közben megnéztem egy filmet)


Azt nem akarod mondani, hogy aki a covidra gondol, abban magától kifejlődik? :D

2020. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!