Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a maszk és a kesztyű...

Ha a maszk és a kesztyű megvéd, miért van kijárási tilalom? Ha nem véd meg, miért kell hordani?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon okos vagy, hogy el tudtad olvasni a többezrek által megosztott facebookos kérdést és ki tudtad írni ide. Ha egy picit is józan paraszti ésszel gondolkodnál, cseszheted a kesztyűmet, ha én egy hete nem mostam ki és összefogdostam százszor felvétel előtt... márpedig higéniára nem lehet kötelezni egy országot..
2020. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem véd meg, helyes használat mellett a fertőzés esélyét csökkenti.

Egyáltalán nem "kell" a kijárási korlátozás, véleményem szerint arra ugyan jó lehet, hogy az esténkénti bulizást és csoportosulást akadályozza, de főleg, hogy azt mutassa a közvéleménynek, hogy a vezetés ura a helyzetnek.

2020. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"ogy azt mutassa a közvéleménynek, hogy a vezetés ura a helyzetnek." - végülis így is ki lehet fejezni, hogy a hatalom erőfitogtatásával állunk szemben.
2020. nov. 17. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján hogy a hatalom erőfitogtatása, de ahányan ennek közemberek tapsolnak. Ezek azt akarják sose múljon el a korona egész életükben mindenkinek a 24 óráját 15-re változtassák, csak legyen 8-kor takarodó amit imádnak.
2020. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es sajnos én is így látom. Ha kovidintézkedés-ellenes vagy, esetleg megkérdőjelezni merészelsz valamit, akár csak egy picit is, azonnal fröcsögve és szenvedélyes indulattal esnek neked.


Döbbenet.


Anno, amikor én nevelkedtem, ha most is az a szellemiség lenne az emberekben, ezt nem lehetne ilyen könnyen lenyomni a lakosság torkán.


Más: egy ismerősöm mondta, hogy egyik pestmegyei településen, ahol macik és asszonykórus van, egy cipőboltban, aminek a neve Deich-el kezdődik és a "férfi" német megfelelőjével végződik, 5 percenként bemondják, hogy aki a másikon meglátja hogy nem helyesen viseli a maszkot, az szóljon a személyzetnek.

Itt tartunk. A maszk ma már mindennél fontosabb. Egy orr alá csúszot maszk nagyobb vétek lett járművön, mint bliccelni. Döbbenet.

2020. nov. 18. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem hasznos a maszk, és kell hordani, de ha valaki fulladozik benne én megértem, és sokkal szimpatikusabb aki ennek ellenére próbálja hordani mint akinek meg se kottyan az egész és nagyképűen kioktat mindenkit. És a kijárási korlátozás is hasznos lenne, kicsivel később hogy ne kelljen ennyire rohanni. De az ami igazán kiábrándító, az az emberek mentalitása. Elmondja valaki hogy neki mi hogy lenne tartható, vagy mi hogy férne bele az idejébe-egészségébe hosszú távon, és mintha süket fülekre találna. Mindenkit egybemosnak azokkal akik tagadók, és ez a két tábor van, a teljes tagadók, és a tagadók ellenségei, értelmes emberek meg fogják a fejüket mi van itt. Azért vannak elvétve normális hozzáállások is, de ritkaság.
2020. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem az összes olyan embernek, aki engem potenciális fertőzőnek tart, hogy én meg potenciális pedofilnak tartom őket.
2020. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En sem értem, miért kell a tilalom, Ha már az utcán is kötelező a maszk használata.
2020. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!