Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak szerintem nincs értelme...

Csak szerintem nincs értelme a családi összejövetelek 10 fővel történő maximalizálásának, ha a család több, mint fele más átesett a koronavíruson?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy konkrétan a családi összejövetelünket azért kell lemondanunk, mert van ez a szabály, miközben a család több, mint fele igazoltan átesett a víruson.


12-13-an szoktunk lenni az összejöveteleken (apai ágon), ebből 7 fő már igazoltan átesett a víruson, de ez a szám lehet ennél magasabb is, ugyanis az egyik beteg a családból másik 2 emberrel él együtt (tehát lehet ez a szám akár 9 is), illetve jómagam is átestem rajta, tehát a bátyám is lehet már immúnis. Tehát a 13 főből minimum 7-en, de lehet akár már 10-en is átestek ezen a vackon.


Sajnos a családi körben mostanában voltak egyéb problémák is az évben, ami miatt ritkábban tudtunk találkozni, és a karácsonyt beszéltük már fél éve, hogy akkor tényleg összejön a család, mert addigra mindenki el tudja rendezni azt, amik miatt eddig nem tudtunk összejönni rendesen, teljes létszámmal.


2020. nov. 18. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
attól még elkaphatja újra, hacsak nem 1 hónapja estek át minden, illetve az idősebb családtagokra is kell gondolni
2020. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Nyugodtan összejöhettek 12-13-an, nem fogja a TEK rátok rúgni az ajtót. Mi is összejövünk, ahogy szoktunk 12-en, jó hogy nem már azt is megmondják, milyen színű bugyit lehet felvenni!
2020. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy az első írja, újra megfertőződhetnek azok, akik már egyszer átestek raja. Ez nem bárányhimlő amit egyszer kell túlélni.


Plusz gondolom azért vagyok ennyien, mert vannak idősebbek is a családba. Nem hinném, hogy bárki vállalná a felelősséget, ha ők ezáltal kapnák el és netán halnának bele.


Bocsánat, hogy durván és nyersen fogalmazok, de amit te művelsz, az hiszti. Én sokkal régebb óta nem láttam a családom, mégis simán elfogadom, hogy a karácsonyt egyedül kell töltsem. És nem egy, nem kettő ismerősöm van, aki szintén azt hitte, hogy karácsonykor végre összeugorhat a család, de mégsem merik megkockáztatni a nagyszülők miatt.

Ha meg akarod szervezni azt a 12-3 fős összejövetelt, akkor tedd meg. Nem fognak ellenőrizni, nem tör be hozzátok a rendőrség, hogy törvényt szegtetek. De hogy megéri-e kockáztatni és tovább terhelni az egészségügyet, azt csak ti tudjátok.

2020. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Remélem tudod ha a nagymamád, vagy egy idősebb családtagod bekerül a kórházba és az ott dolgozók, nem látják túl sok esélyét a túlélésének, akkor kap infúziót, egy kis oxigént esetleg, de nem foglalkoznak vele, C kategóriába kerül, és csak meghalni megy be( erre amúgy azért van szükség, mert már nem bírják a nővérek, kevesen vannak)
2020. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg úgy is azért tartotok már 50% felett a családi körben, mert eddig is ment a tivornyázás.
2020. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem. Nyár óta nem volt összejövetel. Családon belül mindenki máshonnan kapta el, kivéve, akik egy háztartásban élnek
2020. nov. 18. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy családi összejövetel nem volt, de más összejövetelekre biztos hogy ment a család ha már ennyien voltak. De többször is el lehet kapni, ne csináljatok felelőtlenséget, gondolj az idősekre
2020. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

áh..erre nem is lehet mit írni....elképesztő számomra, hogy mennyire nem féltik az emberek a saját családtagjaikat és hogy milyen lazán veszik ezt az egészet...

Most is a baráti társaságunkból összeültek ma heten, nevetgélnek , isznak,játszanak...lehet, hogy velem van a baj, de ha belegondolok én ezek után rettegnék , hogy valamit hazaviszek a családomnak, mivel pl 7 ember ha kiszámolod hogy mindegyik hány emberrel találkozik egy nap rögtön megnő az esélye annak sokszorosan hogy valaki hordozza a vírust...

én nem tudom, de valahogy nekem nem ér annyit a bulizás , szórakozás, hogy ezzel a családom életét és egészségét kockáztassam...

de hát felőlem mindenki azt csinál amit akar, viszont a párom bármennyire is utálni fog, ha el szeretne menni majd 8. főnek egy ilyen összejövetelre én biztosan kiakadok, mert hogy felőlem az ő családját ha nem félti akkor tegye kockára, de az enyémet ne...sajnos sok emberből fog kiváltani mélységes haragot és megvetést az ilyen laza emberek hozzáállása...pedig tudom, hogy nem szabadna így gondolkoznom, de mégis dühít ez a helyzet, hogy az emberek ennyit nem bírnak ki....

hogy ennyit nem ér nekik az, hogy megvédjék a családjukat..

hát ez van...

az emberek már csak ilyenek...

2020. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!