Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bélrák lehet? Alhasi fájdalom,...

Bélrák lehet? Alhasi fájdalom, jobb oldalon.

Figyelt kérdés

Egy ideje (talán 1-2 hónapja tűnt fel legelőször) fáj a hasam összevissza, legtöbbször azonban az alhasam jobb oldala.

Először nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de már feltűnt hogy egy ideje ez van.

Hetente 3-5-ször iszok alkoholt, ugyan nem mindig nagy mennyiségben (egy kétszer rúgok be jobban, de általában inkább 1-2 sör), de nem vettem észre hogy az után lenne ez.

Esténként, ágybafekvéskor szoktam érezni többször, de néha napközben is.

Nem folyamatos.

Aztán rákerestem erre a jobb oldali alhas fájdalomra,

és a gyakori hígabb székletem miatt ráparáztam nagyon.

Azóta többször is érzem.

Ez lehet bélrák? 27 f vagyok.



2020. nov. 21. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyakori híg székletet okozhatja maga az alkohol is. Viszont a jobb alhasi fájdalom tipikusan lehet vakbél tünete. Néha elhúzódik, nem azonnali éles a fájdalom. Találkoztam olyannal, akinek a lágyéki nyirokcsomói gyulladtak be miatta, de csúnyán (üszkösen). Neki is sokáig elhúzódó, nem pont tipikus tünetei voltak. Végül műteni kellett.

Ha lágyéki nyirokcsomóid duzzadtak, legalább hőemelkedésed van 37-37.5°C vagy e felett, és ha fekszel, majd felülsz, és hirtelen pont ott, az alhasban, jobb oldalt érzed a fájdalmat, plusz a nyelved bevont, lepedékes, akkor jobb, ha mielőbb sebészeti ügyeletet felkeresed, és nem várod meg, amíg perforál.

2020. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hőemelkedésem nincsen
2020. nov. 21. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:

De egyébként az összes többi tünet stimmel?

Mert azért egy orvost megérne felkeresni, de te tudod.

2020. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kecskeember ***** válasza:
Ez biztosan vakbélgyulladás. Ugyanez volt a rokonomnál, fordulj orvoshoz , mert ezt műteni kell.
2020. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amiket 1. írtál, nem tapasztaltam, se a nyelv, se a felüles közbeni/utáni fajdalom. Vagyis a mozgas nem befolyasolja a fájdalmat. Tudok mozogni, sétálni, bringázni is ugyan úgy.
2020. nov. 21. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd, lehet, hogy az egész banális, és a hasmenés miatt van az egész (talán bélgyulladás van a tünetek mögött), bár maga a hasmenés sem normális. DE ha hónapok óta tart, nem ártana ha látna orvos esetleg. Ám a te tested, a te életed.
2020. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek az új háziorvosomhoz ha minden igaz, max szerdán. Akkor neki mondom majd ezeket.
2020. nov. 21. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alkoholt azonnal hagyd abba! Azt megtudod tenni. Es diétázz. Ez segithet, de ha pl. már egy olyan szitu van hogy be kell avatkozni akkor ez sem fog sokat segiteni. Dokihoz menj azonnal, es ne engedd hogy elhajtson, mert arra is képesek. Lehet higy nem komoly.. de vizsgalni kell. Ha komolyabb nincs akkor béltisztitás fog kelleni táolálékkiegészítővel, de nem mindegy melyikkel.. de ez majd a vizsgálat után. Szerintem gastroenterologus lesz...
2020. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Alkoholt abbahagyom, megpróbálok egészségesebben élni, energiaitalt is elhagyom többet között.

Remélem holnap, ha nem, legkésőbb szerdán el tudok menni az új háziorvosomhoz a dolgaimmal, panaszaimmal :( Le vagyok törve, remélem nincsen nagy gond.

2020. nov. 22. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne törj le! Az is rombolhatja az immunrendszeredet. (nacebo) Úgy menj oda hogy semmi bajod!De menj!
2020. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!