Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lemondanátok a TB-ről, ha...

Lemondanátok a TB-ről, ha cserébe nem vonatkoznának rátok a korlátozások?

Figyelt kérdés

Én speciel örömmel megtettem volna, mert biztos voltam benne a hallott információk és hírek után, hogy tünetmentesen átvészelném. Hülyén hangzik, de "mindent megtettem", hogy elkapjam, annyira nem tartottam az egésztől.

Be is igazolódott a gondolatom, a családomban mindenki elkapta, enyhe tüneteik vannak, nekem semmi.


Ha bármi bajunk is lenne, akkor sem fordulnánk az állami egészségügyhöz, mióta édesanyám rákos volt, csak Ausztria, ott is kizárólag magánellátás. Ezért van életben...


Visszakanyarodva a tárgyhoz: lemondanátok a TB-ről, cserébe a korlátozásmentességért?

Természetesen minden egyébre vonatkozna, de covid- fertőzésre nem.


(Tisztában vagyok vele, hogy vannak logikai zavarok a gondolatmenetben, ugyanis a korlátozásokkal nem kizárólag magadat véded, de ezért fikciós a kérdés...)


2020. nov. 21. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, tehát ha jól értem ha balesetet szenvedsz hagyhatunk nyugodtan meghalni vérbe fagyva, mert mi magyar EÜ-sök nem nyújtunk úgysem rendes ellátást?


Egyébként ez amit csináltok az igazi sznobság.

2020. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem az egészségügyben dolgozóknak.

A túlterheltség és infrastruktúrabeli hiányosságok azok, amiktől - sajnos személyes tapasztalat okán - tartó, hogy nempedig a dolgozók szakértelme és jószándéka.


Egyébként beleírtam a kérdésbe, hogy az esetleges covid- kezelésről mondana le, aki úgy dönthetne.

2020. nov. 21. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen mindegy miről mond le. Aki nem fizeti a TB-t annak az akut ellátását szerinted ki állja? Megsúgom én meg a többi ember aki normálisan fizeti és bármikor jöhet olyan dolog, hogy akut ellátásra van szükséged, mert beüt egy vakbél vagy baleset.
2020. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem mondanék le. Bár hozzáteszem, semmibe nézem a magyar egészségügyet. Kishíján megöltek ott, és azóta is kísértenek az ott átéltek. Nem vitatkozok senkivel, aki máshogy látja, de az orvosok akiknek TAPSOLTOK, nem ORVOSOK. Én is inkább magánorvoshoz megyek, ha megtehetem, de jó ha ott van a TB. Pl. ha olyan gondod van, lehet épp nem tudsz keresni hirtelen egyet.

Illetve az alap ellátásokkal nincs gondom (fogászat, bőrgyógyászat stb.).

2020. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Négyes azt ugye tudod, hogy magánban ugyanazok az emberek dolgoznak mint államiban?! Szóval te éppen olyan nemorvosnak fizetsz...
2020. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5: Igen, tudom, pénzért mégis megcsinálja, mosolygó pofával fogadják el a borítékot, simán meg hazaküld vakbélgyulladással, de mesélek meg hasonlókat, ha szeretnéd. Én is szeretnék bízni bennük, csak sajnos a valóság más, ha te kerülsz kiszolgáltatott helyzetbe!
2020. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos tényleg, aki magán az részben állami orvos is, így hiába fizetsz tb-t ha úgy van fél évre kapsz időpontot.


Én inkább a kérdező mentalitásán akadok ki, mindent megteszek h elkapjak egy betegséget, mert tudom h nekem nem lehet bajom. Viszont a környezetedben élőknek lehet problémája, én nem szívesen hoznám haza se vagy a szomszéd Joli nénit se tenném ki a fertőzés veszélyének.

2020. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Orvos vagyok. Bárkit küldhetek haza vakbélgyulladással és nem azért, mert nemtörődöm, vagy balfék vagyok, hanem mert ez egy ilyen betegség. Egy óra leforgása alatt teljesen más tüneteket mutathat. Ha megvizsgálok valakit délután kettőkor akkor hazaküldöm, lehet, hogy ugyanazt az embert délután négykor vizsgálva azonnal megy a műtőbe. És a labor meg az UH se segíti mindig ki az embert. Ez ilyen. Ami szakmai hiba az az, ha ezt nem mondjuk meg a betegnek. Én minden hasfájósnak elmondom, hogyha rosszabbodnak a panaszok ismételt vizsgálat szükséges.
2020. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
orvos gyakorin jó vicc. Én nem mondanék le a tb-ről ez az egyetlen amit az állam ad minden mást csak elvesz!!!!
2020. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Orvos gyakorin jó vicc"


Néha úgy érzem, hogy némelyek azt hiszik, hogy itt csak 8 osztályos minimálbéresek lehetnek.

Miért ne "gyakorizhatna" egy orvos?

Rólam sem gondolná senki, pedig fel-felnézek.

2020. nov. 21. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!