Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet az hogy ez a covid...

Hogy lehet az hogy ez a covid ilyen enyhe legyen?

Figyelt kérdés
Azt hittem egy halálos betegség... erre 4 kolléganőm is elkapta volt közte 60 éves is és mindenki jól volt, jöttek volna simán dolgozni is.. azt hittem ez komolyabb valami..
2020. nov. 22. 11:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem azt mondják, 10 fertőzöttből 1-2 ember lesz komolyabban beteg. Csak éppen nem tudni, ki lesz ez az 1-2. Néha pont a nagyon erős immunkreakció az, amitől végső soron meghal a páciens, de egyelőre nem lehet megmondani, hogy ez min múlik.

A családunkban egy hatvan feletti nő három hétig feküdt, magas láza volt, és rettentően legyengült, bár nem került kórházba. Férje is pozitív lett, hasonló korú, ő tünetmentesen megúszta.

2020. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkin máshogy jön ki. Én ellenpéldákat tudok.


Ismerősőm édesanyja, kórházban.

Munkatársam meghalt.

Édesanyám nagyon rosszul volt, de otthon maradt, már jól van.

És én is iszonyatosan vagyok huszévesként. Életembe nem voltam ennyire szarul.


Nem játék.. nem szabad elbagatelizálni.

2020. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én ismerősi körömben mindenki megúszta enyhébb influenzás tünetekkel. Ettől függetlenül én is nyaltam be anno 25 évesen olyan vírus okozta tüdőgyulladást, ami miatt kórházba kerültem és azt hittem beledöglök. 2,5 hónapra vontam ki magam a forgalomból, a mai napig érzem a maradványtüneteit, így semmilyen vírust nem tudok elbagatelizálni, ami a tüdőre is hatással lehet könnyen.
2020. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én olyat ismerek, aki 36 évesen került 4 éve kórházba, influenza okozta tüdőgyulladással, közel 3 hónapig volt kómában, 8 hónapig kórházban, 1,5 év volt mire nagyjából felépült.

Sőt olyan covidos családot is ismerek, ahol a 9 fős családból a nagypapa és a 3 éves kislány kivételével mindenki elkapta, mindenkinek más tünetei voltak, hasmenésestől az enyhe köhögésen át az intenzíven töltött 5 hétig.


1-1 eset nem statisztika, tessék hallgatni az orvosokra!

2020. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én sem ismerek senkit, aki komolyabban megbetegedett volna, pedig sok koronás ismerősöm van. Remélem ez így is marad. Tényleg nagyon változó, hogy kin hogy jön ki, meg abban is lehet valami, hogy attól is függ mennyi vírust kapunk. Érdekesség, hogy a családból több 70+-os ember is elkapta már, és pár nap hőemelkedés volt az összes tünetük. Volt akiről csak véletlenül derült ki hogy elkapta. Aztán itt vagyok én, jó immunrendszerű huszonéves, és én betegedtem meg tőle legjobban. (ami amúgy nem volt vészes, 1 hét alatt meggyógyultam)
2020. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!