Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találtam magamban egy kullancs...

Találtam magamban egy kullancsot, halott volt?

Figyelt kérdés
Nem reagált semmire, már kicsit megszívta magát, szemölcsnagyságú volt, és teljesen fekete. Először gyufával próbáltam kiszedni (ez máskor bejött), de semmi. Így maradt a csipesz, de a bőröm be volt dagadva és a feje teljesen be volt fúródva. Így ugye nem tudtam jól megfogni és amikor kirántottam, szétpukkadt a potrohája (valószínűleg belém is ment az anyagból). De ez is furcsa, általában alig lehet szétnyomni őket, és egy ilyen mozdulattól szétpukkad? Most viszket a helye. Ha halott volt az jó vagy rossz?..
2010. aug. 11. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen orvosra bíztam volna az eltávolítását.

Fertőtlenítetted a helyét?

Reméljük nem lesz gond,de én megmutatnám orvosnak.

2010. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt halott, de ha megszívják magukat, akkor mindig ilyen "enerváltak". A feje tövét kellett volna megfognod, mikor kirántottad, hogy ne pukkanjon szét. A feje nem maradt benn? Vagy egy darabja? mert az még okozhat gyulladást.
2010. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kullancsot nem szabad rángatni, egyértelmü volt hogy szétpukkad egy rántástól, tekerni kell laza mozdulattal, semmi eröltetés magától kijön ha lassan tekered.


De ha a feje bent maradt akkor be fog gyulladni. Figyeld, ha vörösödik a helye akkor menj el orvoshoz.


Hogy betegség ment-e beléd nem fogják tudni megmondani. a leg jobb ha figyled magadat, akár pár hónap múlva is elöjöhet rajtad. àlltalában láz, szédülés, rosszullét a tünete. Ha ilyet észlelsz mindenképpen mond az orvosnak hogy volt benned kullancs.

2010. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az orvosok egyáltalán nem rajonganak a kullancskiszedésért, azt mondják, otthon kell kiszedni, nem sétálni vele. Hogy elpusztult-e menet közben, annak nincs jelentősége.

Nem vagyunk jósok, jó esetben nem volt fertőzött, ha 5 cm-es piros dolt jelenik meg körülötte, akkor menj orvoshoz illetve bármilyen más betegségtünet esetén és mondd el, hogy kullancs csípett meg. Ha még nem dobtad ki, őrizd meg pár hétig. Ha nég kedved van a kérdéssel foglalkozni, olvasd ezt:

[link]

2010. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tekergetni tilos és beolajozni!!!

A fiam fejéből szedte ki a doktornő egy szemöldökcsipesszel. Megfogta a potroha alatt és egy laza mozdulattal kiszedte. Ha a feje beszakad, az nem probléma, az majd kijön egy idő után. A lényeg, hogy a potroha ne pukkanjon szét.

2 hétig figyeld a helyét, nem pirosodik-e be, de ez sem törvényszerű.

2010. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam a feje tövét, máskor egy finom csavart rántás és már kint is van fejestől. De most egyszerűen nem tudtam, úgy nézett ki, mint egy homokba dugott fejű strucc. Teljesen eltűnt a feje, pláne, hogy be volt dagadva a bőröm. Emiatt nem tudtam megfogni a tövénél és pukkadt szét a potroha (pedig próbáltam finoman). Szerintem nem maradt benne a feje, kicsit ki is tudtam véreztetni a helyét. Nem tartottam meg a drágát, ment a lefolyóba.

Nem szoktam fertőtleníteni, de most leteafáztam azért.

2010. aug. 11. 09:24
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, kicsit felelőtlen vagy.

Ha a kullancs fertőzött, és ijedtében belédköpte a kórokozóit , nagy gond lehet belőle. Lyme kórról sosem hallottál??

Pedig egyre több a fertőzött kullancs. Meg ez a dolog, hogy "máskor"...Miért heti rendszerességgel kullancsok támadnak meg vagy mi??

Nagyon figyeld a helyét, és ha pirosodik körkörösen, akkor rohanás a dokihoz, az elején el tudják csípni a fertőzést, később már antibiotikumokkal sem.

2010. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, de miért lennék felelőtlen? Nem hinném, hogy egy orvos ügyesebben tudta volna eltávolítani, ő se tudta volna a fejénél fogva kiszedni, teljesen beásta magát.

Nem hinném, hogy megijedt, észre se vette, hogy ki akarom szedni. Úgyanúgy próbáltam mint máskor, csak épp a tövénél nem tudtam megfogni. Engem is meglepett, hogy ez történt.

Képzeld, hetente járok kirándulni, így igen, heti rendszerességgel szoktam ügyesen eltávolítani a kullancsokat, ez miért olyan furcsa? De ilyennel, így, még nem találkoztam.


Az alap, hogy figyelem a helyét, sőt, a Lyme kór sem ismeretlen, annál is inkább, mert már volt az ismerőseim körében, aki megfertőződött.

2010. aug. 11. 09:48
 9/9 anonim válasza:

De ha egyszer rendszeresen jársz kirándulni, mi az ördögért nem kened be maad tetőtől talpig kullancsirtó szerekkel???

Ismerősöd is van,aki megbetegedett, utána kellene olvasnod tényleg a neten, hogy Lyme kórt és agyhártyagyulladást terjesztenek a kullancsok, épp ezért felelőtlenség sajűt magaddal szemben, hogy nem nézel utána.


Én a kutyám miatt aggódom, és mivel féltem őt, duplán alkalmazom rajta a kullancsokat távol tartó szereket, és mivel én sétáltatom, magamat is bekenem.... Arról nem beszélve, hogy a kullancs maga is egy roppant undorító "jószág", én rosszul vagyok a látványától is.....

2010. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!