Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért pattognak ennyien a...

Miért pattognak ennyien a védőoltás ellen?

Figyelt kérdés

Senki sem mondta, hogy az első sorban kell állni a védőoltás beadásánál.

Én is úgy gondolom, hogy kényelmesen kivárok, és ha a 80+ éves emberek beadták maguknak és már fél éve semmi bajuk, akkor én is rászánom magam.

Nem hiszem, hogy ebből ekkora problémát kéne csinálni. Miért hiszitek hogy veletek szándékosan ki akarnak szúrni a védőoltást gyártó cégek? Ők csak profitot akarnak termelni. Nem jó az nekik, ha szar oltást fejlesztenek ki.



2020. nov. 25. 03:04
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Egész egyszerűen röhej néhány oltásellenes érv.

Ez nem egy gyógyszer, amit évekig szedsz. Egyetlen szuri. Ha teli van nyomva rákkeltő anyagokkal, higannyal meg mifene, akkor is egy egészséges vese ezeket kinyomja belőled. Pont azért, mert egyszeri adagot kapsz! Most komolyan attól félsz, hogy néhány mikrogramm van benne ebből vagy abból a káros anyagból?

2020. nov. 25. 03:14
 2/41 A kérdező kommentje:

Ez a leggyakoribb:

"Sebtében összehozott oltóanyagban nem bíznék. Évekig szokás kikísérletezni és tesztelni ilyesmit, nem pár hónap alatt."


Aha, én sem. De utánanéztél?

A mostani oltóanyagok jó részét nem sebtében hozták össze, régi koronavírusok ellen fejlesztették ki őket, amiket csak módosítani kellett.

Másrészt, évekig szokás kisérletezni, igen. De most komolyan azt gondolod, hogy a mellékhatásokat tesztelik évekig? Hát nem azt. Ha utánaolvasol, azért tesztelnek évekig, mert olyan ritka a betegség, hogy évek alatt derül csak ki, hogy használ-e. Most viszont pandémia van.

Harmadrészt, honnan tudod egyáltalán, hogy mi a szokás? Feltételezem, nem vagy virológus. Szóval, csak nem azoktól a tudósoktól, akiket fikázol?

Negyedrészt, senki sem mondta, hogy elsőnek kell beadatni magadnak. Várj ki vele annyit, amennyit jónak látsz, a hírekben hallani fogsz róla úgyis, hogy mennyire megbízható. Nem kell ezen parázni.

2020. nov. 25. 03:26
 3/41 anonim ***** válasza:
46%

Jó bornak nem kell cégér.

Amekkora felhajtás van körülötte, járványhazugság biztos van hátsó szándéka vele a kormányoknak. Valami chip van benne, ami szelektív gyilkosságot okozhat az ingorált embereknél.

2020. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

"Valami chip van benne"

A mobiltelodban is (amit még a klotyora is magaddal viszel). És?

2020. nov. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
53%
Ezt nem az emberek találják ki, elhangzik minden médiafelületen, hogy még nincs megfelelően tesztelve, de az oltáselleneseket kivéve senki sem állítja, hogy rossz lesz. Az oltáselleneseknek meg tök mindegy, ők mindig ellenkezni fognak.
2020. nov. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
58%
Ezek után még orvoshoz sem merek menni.
2020. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok oltás ellenes, de kérdés, hogy körültekintőek-e az oltás beadásakor.

Tesztelik-e, hogy az illető éppen beteg vagy olyan meglévő érzékenysége van, ami miatt az oltás beadása káros lehet, vagy csak simán beadják?

2020. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok oltástagadó, ezt leszögezem.


Szerintem az emberek félnek az ismeretlentől.

Egy védőoltás a Covid ellen amit még fél éve se ismertek és talán 3 hónapos teszten se esett át ad elég bizonytalanságot, kételyt, hogy páran ne bízzanak benne.

Ráadásul csak 95%-os hatékonysággal bír, másnap izomfájdalmaid lesznek tőle és még pár nap múlva mehetsz repetázni belőle, hogy meglegyen a védettség.

Ez azért felerősíti az ellentábort is.


De mindezek ellenére szükség van így is a vakcinára mihamarabb!

Elég nagy károkat okozott a vírus úgy is, hogy $ csak" a lakosság kevesebb mint 5%-a kapta el.


Nyílván én se elsőnek oltatnám be magam, de ha látnám, hogy a 60 év felettiek megkapták nagyobb gond nélkül akkor màr nem kételkednék.

2020. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
43%

Ott van még az is szerintem, hogy kié a felelősség.

Ha beadatod az oltást, akkor hát ugye te kérted, szóval biztos jobban hibáztatod magad, de míg ha a vírust elkapod, akkor másokat lehet hibáztatni. Kicsit olyan, mint az önvezető autó, ha az elüt egy embert majd, akkor az hibásabb lesz, mintha egy ember ütne el, hiába lesz az, hogy statisztikailag majd kevesebbet ütnek el az önvezető autók.

2020. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%

Ja, az adófizetők pénzéből kártérítik, az adófizetőket.

A gyógyszercég nem vállalja a felelősséget, hanem átvállalja az állam.

2020. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!